Σαν σίφουνας πέρασε από το Μαχαιράδο η ομάδα του ΑΟ Κατασταρίου όπου επικράτησε του Αίολου Σαρακηνάδου με 4-0, δείχνοντας με αυτό τον τρόπο ότι οι πορτοκαλί πηγαίνουν τρένο και θα είναι ένας αξιόλογος αντίπαλος για κάθε διεκδικητή του τίτλου. Η ομάδα του Ανδρέα Γκούσκου και Γιάννη Ψάρρη μέσα σε 30 λεπτά καθάρισε το παιχνίδι παίζοντας έξυπνα και με αντεπιθέσεις.

Το 0-1 το έκανε ο Μουσάϊ,το 0-2 και 0-3 ο Μούστα Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου και το τελικό 0-4 ο Σπύρος Μαρίνος στο Β΄ μέρος. Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα του Κατασταρίου ανέβηκε στους 22 βαθμούς με τον Αίολο να παραμένει στους 25.