Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης τα 2 παιχνίδια των Μικτών ομάδων της ΕΠΣ Ζακύνθου με αντίπαλο την ΕΠΣ Κεφαλονιάς στο γήπεδο του Μαχαιράδου. Οι παίδες της Ζακύνθου γνώρισαν την ήττα από τους γείτονες με 2-1 ενώ οι Νέοι πήραν πολύ μεγάλη και δίκαιη νίκη κερδίζοντας 4-1 την αντίστοιχη ομάδα της Κεφαλλονιάς.

Μικτή Παίδων (Ζάκυνθος-Κεφαλλονιά 1-2)

Με μισή  ομάδα παρατάχθηκε η Ζάκυνθος στο συγκεκριμένο παιχνίδια αφού μετά βίας βρέθηκαν στο γήπεδο 9 ποδοσφαιριστές για να αντιπροσωπευόσουν το νησί! Και ο λόγος ήταν ότι η Ακαδημία του Απόλλωνα όπου αγωνίζονται αρκετά παιδιά στην Μικτή ομάδα έλειπε σε τουρνουά! Η Ζακυνθινή ομάδα το πάλεψε το παιχνίδι βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 0-1 με γκολ του Βικτωράτου στο 22΄. Στην επανάληψη η Ζάκυνθος κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καμπή στο 60΄ αλλά ο Τζωρτζάτος στο 70΄ έκανε το τελικό 2-1 για την ομάδα της Κεφαλλονιάς που έφυγε από το νησί με τους τρεις βαθμούς. Αξίζει να αναφέρουμε η Ζάκυνθος  είχε δοκάρι με τον Καμπή  λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου

Διαιτητής ο κ. Ρουμπάνης Δημ. με βοηθούς τους κ.κ. Κωτσόπουλο Χρ. και Κωτσόπουλο Παν. από την Ηλεία.

Οι συνθέσεις

Ε.Π.Σ. Ζακύνθου:(Απ. Τζαμαλής), Ζήβας, Λιβέρης, Μπιτσιάνης, Κάτσενος, Τσουκαλάς, Ραυτόπουλος, Γκάμπης, Μπελερής, Παπαδόπουλος.
Ε.Π.Σ.Κ.Ι.:(Δ. Λιονάτος), Μεσολωράς, Μπαλάσκας, Μπουγάς, Τζωρτζάτος, Γασπαρής, Κρούσσος, Βιτωράτος, Φωής, Καψογιώργης, Μουρελάτος, Σοφιανός.
Έπαιξαν και οι:Σακκάτος, Πετεινάτος και Δρακουλόγκωνας.

Μικτή Νέων (Ζάκυνθος-Κεφαλλονιά 4-1)

Εντυπωσιακή νίκη και εμφάνιση πραγματοποίησε η Ζακυνθινή ομάδα που κέρδισε άνετα την αντίστοιχη ομάδα της Κεφαλονιάς με 4-1. Οι παίκτες του Αποστολη Τζαμαλή ήταν ουσιαστικοί και κέρδισαν δίκαια. Το σκορ άνοιξε για την Ζακυνθινή ομάδα ο Ζώντος στο 8′ αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Αγαλιώτης στο 55΄ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του κάνοντας το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Μαρούλη στο 60΄ άλλα ο  Γουσέτης με δυο όμορφα γκολ στο 75΄ και 85΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για την Ζακυνθινή ομάδα.

Διαιτητής ο κ. Ν. Σταυρόπουλος με βοηθούς τους κ.κ. Κωτσόπουλο Χρ. και Κωτσόπουλο Παν. από την Ηλεία.

Ε.Π.Σ. Ζακύνθου:(Απ. Τζαμαλής), Κουλλόλη, Καψάσκης, Γελαδάς, Μαρίνος, Ρίκος, Σοφός, Κολεύρης, Γουσέτης, Αγαλιώτης, Ζώντος, Παπαδάτος.
Έπαιξαν και οι:Κλάδης Αλ., Κλάδης Χρ. και Κακολύρης.

Ε.Π.Σ.Κ.Ι.:(Σπ. Παπαδάτος),Καβαλιερράτος Γ., Σουρβάνος, Τζωρτζάτος , Σινάι, Καβαλιεράτος, Καραντινός, Μουρελάτος, Κούρτη, Ζαχαράτος,Τριανταφυλλίδης, Μαρούλης.

Έπαιξαν και οι:Παγουλάτος, Λουκάτος, Φωκάς και Ρεπούσης.