Kαλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου. Θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ της Σπάρτης και του ΑΟ Τσιλιβή στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας του 7ου ομίλου.

Διαιτητές: ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΣΠΑΡΤΗ: 1, Τρακάκης, 2 Κακάλης, 11, Σωτηρόπουλος, 8 Παναγιωτίδης, Μπανούσης, 12 Ρασσίας, 16 Τσιμικλής, 7 Κάρδαρης, 18 Σαμπατάκος, 14 Μικελάτος, 9 Γεμιστός\

Πάγκος: 5 Πλατάνας, 10 σικαλόπουλος, 17 Γεωργαντάς, 15 Τσινιέφσκι, 6 Αναστασάκος, 3 Μόλερ, 13 Πετρίδης.

AO TΣΙΛΙΒΗ: Χαρακτινός, Μπατσής, Γκέκας, Μούστα, Κόκας, Ιγκνάτ, Παναγιωτίδης, Γεωργίου, Μαρούδας, Υψηλός, Βερνάρδος.

Πάγκος: Mανωλακάκης, Μπαγιαμλλάρη, Δεμερτζής, Μύρτα, Παναγιωτόπουλος, Αμαραντίδης, Σόρα

Άρχισε το ματς 150 φίλοι του ποδοσφαίρου

Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Το 0-0 παραμένει, παιχνίδι κέντρου

Μεγάλη η απουσία του Στέλιου Λιβέρη από την ομάδα του Τσιλιβή

Σουτ του Υψηλού ο Τρακάκης έδιωξε σε κόρνερ, εκτελέστηκε το κόρνερ κεφαλιά του Γκέκα η μπάλα άουτ!

10΄ Δεν έχει αλλάξει κάτι στο ματς το 0-0 παραμένει

13΄ Σουτ του Βερνάρδου η μπάλα λίγο άουτ

15΄ Το 0-0 παραμένει για τις δύο ομάδες. Μοιρασμένο παιχνίδι χωρίς τις μεγάλες φάσεις

19΄ 0-0 με το Τσιλιβή να προσπαθεί να βγει μπροστά

20΄ Σούτ του Βερνάρδου λιγο έξω

24΄ Μεγάλη στιγμή για την ομάδα της Σπάρτης. Ο Σαμπατάκος βγήκε τετ α τετ απέναντι στον Χαρακτινό η μπάλα λίγο άουτ! Πολύ μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ!

27΄ Το 0-0 παραμένει με την Σπάρτη να έχει την μεγάλη στιγμή με τον Σαμπατάκο

31′ Το 0-0 παραμένει στην Λακωνία

34΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΛΙΒΗ

Λάθος του αμυντικού της Σπάρτης ο Βερνάρδος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τρακάκη 0-1 για τον ΑΟ Τσιλιβή!

37‘ 0-1 για την ομάδα του ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ

Ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους

40΄ Το 0-0 παραμένει για τους νησιώτες. Δεν έχουν αντιδράσει οι γηπεδούχοι

Οδεύουμε προς το τέλος του ημιχρόνου 0-0

45′ Αναγκαστική αλλαγή για το Τσιλιβή ο Μανωλακάκης στη θέση του Ιγκνάτ

Παίζουμε τις καθυστερήσεις

Λήξη του ημιχρόνου με το Τσιλιβή να προηγείται με 1-0 με γκολ του Θοδωρή Βερνάρδου

54΄ Το 1-1 παραμένει με τους γηπεδούχους να έχουν αυξήσει την πίεσή τους

58΄ Μεγάλη ευκαιρία για το Τσιλιβή με τον Μαρούδα ο οποίος από πλάγια δεξιά σούταρε, η μπάλα λίγο άουτ!

Ισορρόπησαν οι φιλοξενούμενοι

60′ Το 1-1 παραμένει

66΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΑΡΤΗ 2-1

Φάουλ του Σωτηρόπουλου η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή και ο Μπανούσης με προβολή έκανε το 2-1 για την ομάδα του. Φάση καρμπόν με το πρώτο γκολ της Σπάρτης. Αδράνησαν άπαντες στην άμυνα του Τσιλιβή

79΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΑΡΤΗ 3-1

Ο Κώστας Κάρδαρης είναι ο σκόρερ για την ομάδα της Σπάρτης που καθαρίζει το ματς

80′ Μεγάλη στιγμή για τον ΑΟ Τσιλιβή με τον Βερνάρδο σε τετ α τετ η μπάλα έξω!

83΄ Το 3-1 παραμένει με την ομάδα της Σπάρτης να έχει “αγκαλιάσει” τη νίκη

86′ Δεν έχει αλλάξει κάτι, το 3-1 παραμένει. 3-1 για τη Σπάρτη