Kαλό μεσημέρι από το Κρανίδι και από το γήπεδο της Ερμιονίδας. Θα σας ενημερώσουμε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ των ομάδων ΑΕ Ερμιονίδας και ΑΟ Τσιλιβή. Ο αγώνας είναι στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας.

Διαιτητές: Λιάρος, Σοβόλος, Ισακοβίδης (Λακωνίας)

AE ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Νόλης) Κύρου, Παναγόπουλος, Μερτίρης Βιρβίλης, Πιριτζάους, Καρτσάμπας, Τριμπόνιας, Καρούτης, Ποζατσίδης, Εscuero, Fernadez.

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Πέτρος Τσούκλης) Tριαντάφυλλος, Μπατσής, Μανωλακάκης, Λιβέρης, Κόκας, Μούστα, Υψηλός, Γκέκας, Αμαραντίδης, Παναγιωτίδης, Βερνάρδος

Άρχισε το ματς

3′ Γκοοοολλλλλλλ για την Ερμιονίδα! Ο Ποζατσίδης ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους!

*Με το καλημέρα η Ένωση ανοίγει το σκορ με τη νέα μεταγραφή τον Ποζατσίδη Ψυχρολουσία για την ομάδα του ΑΟ Τσιλιβή

Μπήκαν δυνατά οι γηπεδούχοι και θέλουν να καθαρίσουν νωρίς το ματς

Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο αυτή την στιγμή

Δοκάρι για την Ερμιονίδα με τον Ποζατσίδη!

και 2ο δοκάρι για την Ερμιονίδα και πάλι με τον Ποζατσίδη ο οποίος μέχρι στιγμής είναι ο πρωταγωνιστής του αγώνα

13΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Τσιλιβή με τον Λιβέρη ο οποίος σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα κοντράρισε και βγήκε κόρνερ!

Γρήγορος ο ρυθμός οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα τέρματα άλλα η μπάλα σταμάτησε δύο φορές στα δοκάρια της εστίας του Τριαντάφυλλου

17′ Το 1-0 για τους γηπεδούχους παραμένει

21΄ Δεν έχει αλλάξει κάτι στο ματς, κάπως έχει ισορροπήσει το παιχνίδι η ομάδα του Τσιλιβή

Πολυ γρήγορη η ομάδα της Ερμιονίδας δημιουργεί συνεχώς προβλήματα στην αργή άμυνα των φιλοξενούμενων κυρίως όταν βγαίνουν οι γηπεδούχοι σε αντεπίθεση

26΄ Δεν εχει αλλάξει κάτι στο ματς το 1-0 παραμένει για την Ένωση που προσπαθεί να πιέσει

70-80 Φίλαθλοι βρίσκονται στο γήπεδο του Κρανιδίου

27΄ Γκοοοοοοοοοοοολλλλ Για τον ΑΟ Τσιλιβή! Ο Βερνάρδος κάνει μια καταπληκτική κούρσα από τα αριστερά και νικά τον Κύρου ισοφαρίζοντας σε 1-1

30′ το 1-1 παραμένει. Οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ της ισοφάρισης έχουν καλή ψυχολογία και δείχνουν να συνέρχονται από τα πρώτα 15 εφιαλτικά λεπτά

33΄ Τεράστια ευκαιρία για την Ερμιονίδα! Ο Τριμπόνιας από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε αουτ!

35΄ Μια αντεπίθεση για τον ΑΟ Τσιλιβή θα μπορούσε να εξελιχθεί σε καλή ευκαιρία άλλα ο Αμαραντίδης από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε απελπιστικά άουτ!

37΄ Γκοοοοοοοοολλλλ Πέναλτι για την Ερμιονίδα! Ο Τριμπόνιας το εκτελεί και 2-1. Το πέναλτι το κέρδισε ο ίδιος καθώς ανατράπηκε από τον Γκέκα

Και πάλι το πάνω χέρι στον αγώνα η Ερμιονίδα με τον Γκολ του Τριμπόνια

40΄ Το 2-1 για τους γηπεδούχους παραμένει

Το πρόβλημα του ΑΟ Τσιλιβλη εντοπίζεται στην άμυνα του καθώς οι επιθετικοί της Ερμιονίδας είναι πολύ γρήγοροι και δημιουργούν συνεχώς ρήγματα

Λήξη του πρώτου μέρους 2-1 για την Ένωση Ερμιονίδας

Όλα έτοιμα για την έναρξη του Β΄ μέρους

Αρχισε το Β΄ μέρος

46΄ κίτρινη κάρτα στον Κόκα για σκληρό μαρκάρισμα

48΄ Γκοοοοοοοοοολλλλ για το Τσιλιβή! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λιβέρη ο Αμαραντίδης με κοντινό σουτ εντός μικρής περιοχής φέρνει το ματς ξανά στα ίσια σε 2-2

‘Άγρια ομορφιά το ματς με 4 γκολ μέχρι στιγμής

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι άλλα οι νησιώτες μετά το γκολ προσπαθούν να ισορροπήσουν το παιχνίδι

58΄ Το 2-2 παραμένει στο Κρανίδι

59΄ Τεράστια ευκαιρία για το Τσιλιβή να κάνει την απόλυτη ανατροπή! Ο Υψηλός με σουτ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ!

60΄ Αλλαγή για την ομάδα του Τσιλιβή ο Γεωργίου στην θέση του Παναγιωτίδη

61΄ και 2η αλλαγή για τους νησιώτες. Ο Ελέζι στην θέση του Κόκα που είχε κάρτα

Όσο περνά η ώρα αυξάνεται η αγωνία για την έκβαση της μάχης στο Κρανίδι

70΄ Δεν έχει αλλάξει κάτι στο ματς! 2-2 και όλα πλέον στην “ρώσικη ρουλέτα”

73΄ Αλλαγή για την Ερμιονίδα ο Κωτσιαρίδης στην θέση του Καρτσάμπα

77΄ Γκοοοοοοοοοοολλλ για την Ερμιονίδα 3-2 ο Τριμπόνιας δίνει και πάλι προβάδισμα στην ομάδα της Ένωσης

78΄ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ποζατσίδη

81΄ Αλλαγή για το Τσιλιβή ο Μαρούδας στην θέση του Γκέκα

81΄ Αλλαγή και για την Ερμιονίδα ο Barbedo στη θέση του Τριμπόνια

Δραματικά τα τελευταία λεπτά.

84΄ Το 3-2 παραμένει. προσπαθεί να πιέσει και να φτάσει στην ισοφάριση το Τσιλιβή

Ροντέο το παιχνίδι όλα είναι ανοικτά για το 4-2 ή για το 3-3

89΄ Παραμένει το 3-2

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Όλοι οι παίκτες της Ερμιονίδας πίσω για να διαφυλάξουν το 3-2

3 λεπτά ακόμα

Τέλος της αναμέτρησης. Η Ερμιονίδα παίρνει τη νίκη με 3-2 σε ένα ματς που ήταν χορταστικό και πρόσφερε πλούσιο θέαμα. Οι νησιώτες έκαναν ότι μπορούσαν, άγγιξαν το “θαύμα” άλλα δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς