Από όλα είχε η 9η αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος. Το Σάββατο το απόγευμα έγιναν οι τρεις αγώνες. Στο Μαχαιράδο ο Εθνικός Σκουλικάδου με σούπερ Λίβο κέρδισε άνετα τον Αίολο Σαρακηνάδου με 4-0 και πήρε το εισιτήριο για την πεντάδα του πρωταθλήματος.

Στα ορεινά ο Παναρτεμισιακός πέρασε ένα εύκολο απόγευμα καθώς κέρδισε με 4-0 την Ένωση Αγίου Λέοντα/Κοιλωμένου και ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο την πρώτη φάση του πρωταθλήματος.

Στα νταμάρια της Λιθακιάς έγινε ένα μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στην τοπική Δόξα και τον Απόλλωνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-4. στην επανάληψη η Δόξα μέσα σε 15 λεπτά ισοφάρισε το ματς σε 4-4. Στο 70΄ το παιχνίδι διακόπηκε καθώς έριχνε χαλάζι. Στην συνέχεια ο διαιτητής κάλεσε τις δύο ομάδες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο αλλά η ομάδα του Απόλλωνα δεν βγήκε με αποτέλεσμα ο διαιτητής Κώστας Ψάρρης να διακόψει οριστικά το ματς υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Από τον Απόλλωνα ισχυρίζονται ότι δεν ιδιοποιήθηκαν να βγουν στον αγωνιστικό χώρο!