Την 2η μεταγραφή του πραγματοποίησε ο ΑΠΣ Ζάκυνθος καθώς απέκτησε τον Απόστολο Χατζηστάμου. Μια σπουδαία μεταγραφική κίνηση που δείχνει ότι η διοίκηση και τεχνικό τιμ κάνουν στοχευμένες κινήσεις για να ενισχυθεί η ομάδα. Η διοίκηση του ΑΠΣ Ζάκυνθος χειρίστηκε την υπόθεση όπως έπρεπε και έτσι ο παίκτης κατέληξε στο νησί και στην ομάδα (!!!). Αυτή ήταν και η επιθυμία του ίδιου του ποδοσφαιριστή να φορέσει την κυανοκίτρινη φανέλα.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2024/01/χατζησταμου.jpg)
Πρόκειται για έναν ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται στο δεξί άκρο της επίθεσης, που έχει τεράστια εμπειρία καθώς έχει αγωνιστεί σε αρκετές ομάδες της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Ο παίκτης είναι γεννημένος το 1996. Έχει ξεκινήσει την καριέρα του στην U20 του Ατρομήτου και συνέχισε σε πολλές ομάδες της Γ΄ Εθνικής όπως: Ηρακλή Ψαχνών, Λουτράκι, Χαλκίδα, Φωκικό, Εθνικό Πειραιώς, Άγιο Ιερόθεο, Λευκκίμη, Νέα Αρτάκη. O παίκτης βρίσκεται ήδη στο νησί και κάνει προπονήσεις με την ομάδα. Το δελτίο του εκδόθηκε από την ΕΙΜ και θα μπορεί να αγωνιστεί στην Κυριακή κόντρα στον Βατανιακό.