Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα του ΑΟ Τσιλιβή το απόγευμα της Κυριακής για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Ζακύνθου. Σε ένα “βαρύ” αγωνιστικό χώρο και κάτω από έντονη βροχόπτωση κατάφερε να κερδίσει τη Θύελλα Αμπελοκήπων με 2-1 σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι!

Η ομάδα του Πλάνου κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα στο πρώτο μέρος με Μαλαφούρη και Γεωργίου και να αιφνιδιάσει την Θύελλα η οποία στο Β΄ μέρος πίεσε, κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Ματαράγκα, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να αλλάξει το ρου της ιστορίας. Έτσι λοιπόν οι “κόκκινοι” πήραν μια μεγαλειώδη νίκη δείχνοντας ότι είναι μια ομάδα με “μέταλλο” και “βαριά” φανέλα που κανείς και ποτέ δεν πρέπει να την υποτιμήσει.

Το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ καλό παρότι ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε τραγική κατάσταση λόγω της έντονης βροχής αλλά και των λαθών που έγιναν κατά την διάρκεια της κατασκευής του. Οι δύο ομάδες απόδειξαν ότι βρίσκονται σε πολύ καλό επίπεδο. Από ένα ημίχρονο είχαν αμφότερες. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ήταν καλύτεροι πετυχαίνοντας 2 τέρματα, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν, μείωσαν σε 2-1 αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.