Aνακοινώθηκαν από την ΚΕΔ οι πίνακες διαιτησίας για το 2022-23. Ο Ζακυνθινός διαιτητής Κωνταντίνος Ψάρρης θα εκπροσωπήσει τη ζακυνθινή διαιτησία σε διεθνείς αγώνες αλλά και σε αγώνες της Α΄ Εθνικής σαν βοηθός διαιτησίας. Μια μεγάλη καταξίωση για τον Κωνσταντίνο Ψάρρη που βλέπει, σιγά σιγά τα όνειρα του να παίρνουν σάρκα και οστά.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/DSC_0475.jpg)
Από εκεί και πέρα, στη Γ΄ Εθνική η Ζάκυνθος θα έχει διπλή εκπροσώπηση με δύο βοηθούς διαιτητές. Τον Διονύσιο Πλέσσα και τον Γιώργο Μπάστα και οι δύο τους συνεχίζουν να βρίσκονται όπως και πέρυσι στη Γ΄ Εθνική κατηγορία. Και τέλος, δύο ακόμα διαιτητές πέρασαν σε ένα άλλο επίπεδο αυτό του παρατηρητή διαιτησίας.
![](https://ioniansports.gr/wp-content/uploads/2023/01/ΔΙΑΙΤΗΤΕς.jpg)
Πρόκειται για τον Δημήτρη Κωστάκη και Άγγελο Αδαμόπουλο, αμφότεροι θα είναι παρατηρητές σε παιχνίδια της Γ΄ Εθνικής, της Α΄ κατηγορίας Γυναικών και σε Κ19 και Κ 20 της Β΄ Εθνικής. Επίσης αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Δημήτρης Κωστάκης από το καλοκαίρι του 2022 είναι εθνικός εκπαιδευτής.
Για να δείτε τους πίνακες της ΕΠΟ πατήστε ΕΔΩ