Η επιρρηματική έκφραση που χρησιμοποιείται για να δείξουμε ότι κάτι είναι πολύ ωραίο και ευχαριστιέσαι να το βλέπεις είναι το “Χάρμα οφθαλμών” Αυτό μπορούμε να πούμε και να περιγράψουμε το παιχνίδι της Γυναικείας ομάδας της Δόξας Πηγαδακίων κόντρα στον Ίκαρο Πετρωτού!

Η ζακυνθινή ομάδα κέρδισε με 4-1 και έδειξε ότι τα καλύτερα είναι μπροστά και όχι πίσω. Ένα ηλιόλουστο Κυριακάτικο απόγευμα στο γήπεδο του Μαχαιράδου μετατράπηκε σε έναν όμορφο περίπατο για τα ζακυνθινά κορίτσια που από την αρχή και με το “καλημέρα” έδειξαν ποιός θα είναι το “αφεντικό” σε αυτό το παιχνίδι για την 5η αγωνιστικού του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Γυναικών του 2ου ομίλου.

Καταπληκτική και η παρουσία του κόσμου όπου βοήθησε τα μέγιστα έτσι ώστε η ομάδα της Δόξας να φτάσει σε μια άνετη νίκη με 4-1. Η Αντίοχου στα πρώτα κιόλας 4ο δευτερόλεπτα άνοιξε το σκορ και φυσικά άνοιξε τον δρόμο για την συνέχεια… Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και ήρθε η Τζιώρου η οποία διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της. Από εκεί και πέρα,  η διαφαινόμενη νίκη έγινε σίγουρη καθώς οι παίκτριες του Ανδρέα Γκούσκου και Σπύρου Μαρίνου με θέληση και πείσμα δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στην αντίπαλο ομάδα.

Η Αντίοχου και πάλι με ένα σουτ που θα το ζήλευαν παίκτες μεγάλων κατηγοριών έκανε το 3-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η Κωστοπούλου με φάουλ μείωσε σε 3-1 αλλά λίγο πριν το τέλος ο Μαρίνα Γεωργακοπούλου διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για την ομάδα της Δόξας.

Στο ημίχρονο η διοίκηση,  έδωσε δώρα, στους Χρήστο Ματαράγκα και Σάκη Σούρμπη (Μπέλο) , τιμώντας έτσι στο πρόσωπο τους, τους φιλάθλους που υποστηρίζουν την ομάδα φέτος.

Στο γήπεδο βρέθηκε ο Βουλευτής Ζακύνθου Διον. Ακτύπης

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Κωστάκης με βοηθούς τους Καμπιώτη και Πυλαρινό

Δόξα Πηγαδακίων: Γρίβα, Λομποτέση, Χριστάνα (84΄ Στήθου), Παράσχη (46΄ Πετρούλη), Καλαβρού, Τσιώρου. Παράσχη Μ. (84΄ Μωραϊτη), Γεωργακοπούλου, Αντίοχου, Γεωργακοπούλου Μ., Ζαφειροπούλου (71΄ Μόρφη)

Ίκαρος Πετρωτού: Γερασιμή, Γαρδούνη (46΄ Τσούρα), Παπανικοπούλου, Παπακυριαζή (67΄ Λεμπέση), Κουλουμπή, Συρμή (52΄ Ντέβα), Κωστόπουλου, Μούκα, Ζώτου, Τσάμη (67΄ Βιλιάρδου), Κυριακού