Η προσπάθεια έγινε και μάλιστα με ωραίο τρόπο από τις Γυναίκες της Δόξας Πηγαδακίων. Μια προσπάθεια που απέφερε τα 2 πρώτα τέρματα της νησιώτικής ομάδας στο πρωτάθλημα της Α΄ Εθνικής Γυναικών. Όμως το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει με την ομάδα να δέχεται την ήττα με 3-2 από τον Λεοντικό στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Εθνικής Γυναικών.

Η ζακυνθινή ομάδα προηγήθηκε με την Μπιρίτη με 1-0, μάλιστα αυτό ήταν το πρώτο γκολ της ομάδας στην κατηγορία. Ο Λεοντικός ισοφάρισε σε 1-1 με εκτέλεση φάουλ της Γιανούτσου, για να έρθει η Τζουτζουράκη με σουτ και να κάνει το 2-1 για τον Λεοντικό. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Θεοδωράκη με ωραία ενέργεια έκανε το 1-3 για τον Λεοντικό. Το μόνο που κατάφερε να πετύχει η Δόξα είναι να μειώσει σε 2-3 με την Πλεξίδα. έτσι με αυτή τη νίκη ο Λεοντικός Κηφισιάς πήρε το τρίποντο με την Δόξα να μένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Επόμενος αντίπαλος της ζακυνθινής ομάδας είναι ο Τριαντών Ιαλυσού στη Ρόδο και για αυτό η ομάδα της Δόξας την τρίτη θα αναχωρήσει για το νησί των Ιπποτών!

Δόξα Πηγαδακίων: (Ανδρέας Γκούσκος) Ζαφειροπούλου, Πήλικα, Ντάη, Πότσιου, Αντιόχου, Τσιρδάνη, Μπιρίτη, Ζάγκλη, Λομποτέση, Χρυσανθακοπούλου, Πλεξίδα.

Πάγκος: Kεφαλά, Φασκάϊ, Παράσχη, Στήνιου.