Ο Ολυμπιονίκης διπλασίασε τις νίκες του με Α.Γ.Ε. Ζακύνθου 58-76, αποκτώντας πλεονέκτημα και σε ενδεχόμενη τελική ισοβαθμία. Βέβαια τα ευχάριστα νέα για τους φιλοξενούμενους ήρθαν από την νίκη του Κεραυνού, που τους φέρνει πιο κοντά στην παραμονή στην Γ’ Εθνική όπως φυσικά και τους νησιώτες.

Οι γηπεδούχοι είχαν μικρό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι παίχτες του Ολυμπιονίκη ήταν καταιγιστικοί στην τελευταία περίοδο, κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα. Από τους νικητές ξεχώρισαν ΣαλάϊΖωγόπουλος και Βασιλειάδης, ενώ από τους γηπεδούχους Μπονίκος και Θεοδωρίτσης Δ.

Δεκάλεπτα: 13-14, 31-28 (ημ.), 46-49, 58-76

Α.Γ.Ε. ΖΑΚΥΝΘΟΥ(Κοριανίτης) : Μπονίκος 22 (1), Δ. Θεοδωρίτσης 17 (3), Κ. Μάργαρης 8, Ν. Μάργαρης 3 (1), Μουζάκης 2, Καψαμπέλης 3 (1), Β. Θεοδωρίτσης 3 (1).

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ(Λεβεντούρης) : Κόλιας 9 (1), Βασιλειάδης 11 (2), Κριτσέλης 4, Θεοδωρόπουλος 8 (2), Ζωγόπουλος 12 (3), Σαλάι 16 (1), Λαμπρόπουλος 9 (1), Σακελλαρίου 7.

Πηγή: westbasket.gr