Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Τετάρτης το φιλικό παιχνίδι στο Ληξούρι της Κεφαλονιάς ανάμεσα στον τοπικό Παλληξουριακό και τον Εθνικό Σκουλικάδου. Το ματς ήταν φιλικού χαρακτήρα στα πλαίσια της προετοιμασίας που κάνουν οι δύο ομάδες ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Γ΄ εθνικής στον 9ο όμιλο όπου και αγωνίζονται αμφότερες.

Το παιχνίδι τελείωσε με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα τέρμα σε αυτή την ισοπαλία (1-1)  Το ματς σε γενικές γραμμές ήταν μοιρασμένο, μέτριο ποιοτικά θέαμα. Η ζακυνθινή ομάδα είχε κάποια καλά ξεσπάσματα κυρίως στο Β΄ μέρος,  όμως φάνηκε ότι για να φτάσει σε ένα επιθυμητό επίπεδο αυτό που θέλει ο προπονητής της θέλει πολύ δουλειά ακόμα.

Το γκολ για την ομάδα του Εθνικού πέτυχε ο Πίντο με κεφαλιά στο 2ο ημίχρονο. Οι Κεφαλονίτες απάντησαν ένα δεκάλεπτο αργότερα σε μια αδράνεια της άμυνας του Εθνικού κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Εθνικός Σκουλικάδου: (Δημ. Νόλης) Παπαδόπουλος, Γιακουμέλος, Περιστέρης, Κλάδης Αγγ., Βαρδάκας, Κατσικώστας, Πίντο, Αναστόπουλος, Νικολακόπουλος, Ρούϊ, Δαδάκος.

Έπαιξαν και οι Μετζαλίρας, Προκόπης, Αντωνιάδης, Βλαβιο, Αγαλιώτης, Ζήβας Κλάδης Β.

Οι φωτογραφίες είναι από τον καλό μας φίλο-συνάδελφο Νίκο Κορσιάνο και από την ιστοσελίδα “sporthea.gr”