Ελατιακός και ΑΟ Λεβάντε δεν κατάφεραν να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης στο μεγάλο ματς της 2ης αγωνιστικής στη Βολίμα. Πρόσφεραν ωστόσο πλούσιο θέαμα και φυσικά τέσσερα γκολ! Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο και έδειξαν ότι είναι πιο έτοιμοι από τους γηπεδούχους που θέλουν ακόμα αρκετή δουλειά για να βρουν τα πατήματα τους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με το “καλημέρα προηγήθηκαν” με τον Μάριο Μαρούδα ο οποίος έκανε το 1-0, οι φιλοξενούμενοι στην συνέχεια   είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν γκολ.  Με αυτό το 1-0 πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη ο Διονύσης Μαλαφούρης μετά από λάθος που έγινε κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 55΄ και ο Έντι Νταφέ στο 65΄ έφερε τούμπα το ματς κάνοντας το 1-2. Το ματς απέκτησε άγρια ομορφιά με τους γηπεδούχους να πιέζουν για να φτάσουν στην ισοφάριση και τους φιλοξενούμενους να είναι επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις.  Το ματς κάθισε στο χ τελικά καθώς στο 77΄ ο Παν. Μαρούδας ισοφάρισε σε 2-2.

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε από τη μεριά του ο Αστέρας Μαχαιράδου που λύγισε με 2-1 τη Δόξα Λιθακιάς. οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μαμφρέδα  στο 8΄ αλλά και να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Κακολύρη Π. στο 40΄. Στην επανάληψη ο Μπιζιντής μείωσε στο 70′ για την Δόξα σε 2-1 αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του που γνώρισε την ήττα. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Τρίτη με το ματς του Κατασταρίου με τον ΑΠΣ Ζάκυνθος

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Ελατιακός – ΑΟ Λεβάντε 2-2

Μαρούδας Μ.Ι. 2′, 77′ Μαρούδας Π. Φυτόπουλος δεύτερη κίτρινη 89′ / Μαλαφούρης Δ. 55′, Νταφέ 65′

Διαιτητές:ΜΠΟΖΙΚΗΣ – ΜΠΕΗΣ – ΠΛΕΣΣΑΣ

Αστέρας Μαχαιράδου – Δόξα Λιθακιάς 2-1

Μαμφρέδας 8′ , Κακολύρης Π. 40′ / Μπιζιντής 70′

Διαιτητές:ΠΕΤΤΑΣ – ΜΑΤΣΑΣ – ΚΩΣΤΗΣ

Το Σάββατο 26/10

Φλόγα Κυψέλης – Άγιος Λέων/ Κοιλιωμένος 2-4

αυτογκόλ Βυθούλκας, Κότσα / Ζώντος Σπ., Μπάχος Χρ., Βυθούλκας Π. και Μπάστας Α.

Διαιτητές: Τρομπούκης, Πόπορης, Μπάστας

Αίολος Σαρακηνάδου – Παναρτεμισιακός 0-0

Διαιτητές: Κωστάκης, Πλέσσας, Κόκλας

Την Τρίτη παίζει το Καταστάρι με τον ΑΠΣ Ζάκυνθος στο ματς που ολοκληρώνει τη 2η αγωνιστική.