Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Αγγερικού, ο ΑΟ Κατασταρίου πήρε το “εισιτήριο” για την επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Ζακύνθου καθώς κέρδισε τον ΑΟ Λεβάντε με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με γρήγορο ρυθμό να επιβληθούν και να φτάσουν στο γκολ με τον Γκάστον στο 15΄ του αγώνα. Από το 20΄ και μετά το Καταστάρι κατάφερε να ισορροπήσει το ματς και να ισοφαρίσει στο 40΄ με τον Σπίνο σε 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν αλλά δύο τέρματα με τον Σπίνο αρχικά στο 65΄ ο οποίος διπλασίασε και τα προσωπικά του τέρματα και στο 85΄ ο Πάγια από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την ομάδα του ΑΟΚ που πήρε το εισιτήριο για την επομένη φάση του θεσμού.