Ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Τετάρτης ο αγώνας μεταξύ του ΑΟΚ Ζακύνθου και του Παναρτεμισιακού για τα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣ Ζακύνθου. Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο του νησιού με τους φιλοξενούμενους (ΑΟΚ) να κερδίζουν το παιχνίδι με 4-0. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής καθώς ο ΑΟΚ αγωνίζεται στην Γ΄ Εθνική και ο Παναρτεμισιακός στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Ζακύνθου. Εν τούτοις όμως ο Παναρτεμισιακός στάθηκε όρθιος και αποχαιρέτησε την διοργάνωση με ψηλα το κεφάλι.

Από την αρχή του αγώνα έως το τέλος οι “πορτοκαλί”  ήταν κυρίαρχοι. Ο Θοδωρής Μπριλάκης άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΚ στο 15΄ και τα πράγματα απλούστευσαν αρκετά. Ο Νίκος Κορφιάτης “πλήγωσε” την πρώην του ομάδα καθώς εκμεταλλεύτηκε μια ωραία μπαλιά του Κώστα Κάρδαρη και έκανε το 2-0 για τον ΑΟΚ. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, το ματς συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με τους γηπεδούχους στο 63΄ να φτάνουν στο 3ο τέρμα όταν ο Ραφαήλ Πέττας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ.

Και στο 80΄ ο Μάθιου Καψάσκης με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του. Έτσι λοιπόν το ζευγάρι του μεγάλου τελικού της ερχόμενης Τετάρτης 27/3 στο Στάδιο 18.00 θα είναι ο ΑΟΚ και ο ΑΠΣ Ζάκυνθος 1961

AΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Νόλης Δ.): Ταμαρέσης, Σωτηρόπουλος (46’ Τηλόπουλος) Μαρούδας Μ. (46’ Καψάσκης), Δρόσος Ανδρ., Μπριλάκης, Σκουρτάϊ, Κάρδαρης (70’ Παναγόπουλος), Μουσάϊ, Μαρίνος Δ., Κουρέλλας, Κορφιάτης

ΠΑΝΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ (Κόκλας Ντ.): Φαραός (46’ Σιούκας), Ζανφειράκε, Γιατράς (65’ Κλάδης Λ.), Καπετάνης, Τσιόλης, Μπάστας, Μαρούδας, Κλάδης Β., Δημητρίου Κ., Μαρούδας Π., Στήθος Ν.