Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου από την Ζάκυνθο. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας ενημερώσουμε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ του ΑΠΣ Ζάκυνθος και της Αναγέννηση Καρδίτσας για την 4η αγωνιστική των play out του Βορείου Ομίλου.

Ο Δημήτρης Πέττας και ο Σωκράτης Λειβαδάς από το Δημοτικό Στάδιο σε συνεργασία με την Κωνσταντίνα Μπάστα διαδικτυακά θα σας μεταφέρουν τις εξελίξεις και τον παλμό από την σημαντική αυτή αναμέτρηση…

Συνεχής ενημέρωση

Πατήστε f5 για ανανέωση της σελίδας

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑ

Συνθέσεις:

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ντάνι Ακίνο

Πολίτης, Κυριακίδης, Στασινόπουλος, Τσόπελας, Νόνης, Κριτσμάρεβιτς, Πιτταράς, Ευθυμιάδης (85΄ Πέττας), Οικονόμου (65΄ Καμπούρης), Μπλέτσας, Κρολ (74΄ Βυθούλκας)

Αναπληρωματικοί: Στεριώτης, Πέττας, Βυθούλκας, Χατζησάββας, Καμπούρης, Λέκκας, Ουνγιαλίδης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Σάκης Θεοδοσιάδης

Κουτσόπουλος, Σάββας, Τσάνης (65΄ Μαυριάς), Φωτιάς (52΄ Μίχος), Οικονόμου, Νίκιτς, Μπιντέλης, Πεεφ (59΄ Τζέκος), Γκουγκούδης, Βουτσιάς, Παναγιωτόπουλος

Αναπληρωματικοί: Γεωργατζάς, Τζέκος, Μαυριάς, Μίχος, Κουλίδης, Δημόπουλος, Σκόνδρας

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου

* Περίπου 300 άτομα στο γήπεδο του Δημοτικού.

* Έτοιμες οι ομάδες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.  Η Ζάκυνθος φοράει μπλε-κίτρινη εμφάνιση, ενώ, η Καρδίτσα μαύρη με κίτρινη ρίγα.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

2΄: Διαμαρτυρίες από τους φιλάθλους για κάποια λάθος σφυρίγματα του διαιτητή, Ευαγγέλου.

* Με τον πρώην παίκτη του ΑΠΣ, Λάζαρο Φωτιά, τα “έχει” η κερκίδα.

4΄: Καλύτερη η Ζάκυνθος στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Πιέζει κυρίως με στημένες φάσεις να μπει στην περιοχή της Αναγέννησης.

6΄: Ωραίο σουτ του Βουτσιά, η μπάλα καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πολίτη.

8΄: Γρήγορος ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Έχει ισορροπήσει η Καρδίτσα.

9΄: Σουτ του Κρολ, ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης, Κουτσόπουλος, διώχνει σε κόρνερ.

11΄: 0 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο. Καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας έχει η Ζάκυνθος ελέγχοντας το χώρο του κέντρου και επιτίθεται, κυρίως, από δεξιά με Κυριακίδη και Ευθυμιάδη.

14΄: Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες στο χώρο του κέντρου. Χωρίς φάσεις η αναμέτρηση.

20΄: Το 0 – 0 παραμένει στο Δημοτικό Στάδιο σε ένα παιχνίδι χωρίς φάσεις στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα.

23΄: 0 – 0 ακόμη…. Στους γηπεδούχους φαίνεται το άγχος, καθώς λειτουργεί αρνητικά στο χώρο του κέντρου. Στη δεξιά μεριά υπάρχει κυκλοφορία, αφού ο Ευθυμιάδης βρίσκεται σε πολύ καλή μέρα.

30΄: Το 0 – 0 παραμένει με την Ζάκυνθο να μην πιέζει την Αναγέννηση.

31΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΣ. Πολύ ωραίο σουτ του Ευθυμιάδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε ξυστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουτσόπουλου. Πολύ ωραία εμφάνιση του Ευθυμιάδη.

31΄: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!! Κόρνερ του Ευθυμιάδη, προβολή του Κυριακίδη, σουτάρει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

34΄: Ωραίο σουτ του Ευθυμιάδη, η μπάλα καταλήγει άουτ.

* Μετά το γκολ “πατάει” καλύτερα η Ζάκυνθος στον αγωνιστικό χώρο και πιέζει για το δεύτερο γκολ. Χειροκροτήματα από τους φιλάθλους της ομάδας.

36΄: Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για σκληρό μαρκάρισμα.

41΄: Το 1 – 0 παραμένει υπέρ της Ζακύνθου.

45΄: Πιέζει η Αναγέννηση στα τελευταία λεπτά.

ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45΄: Ευκαιρία για την Καρδίτσα. Ο Γκουγκούδης βγήκε τετ α τετ μόνος του με τον Πολίτη, αλλά νικήθηκε από το νεαρό τερματοφύλακα της Ζακύνθου.

46΄: Εκτέλεση φάουλ του Ευθυμιάδη, η μπάλα καταλήγει άουτ.

47΄: Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι πάνω στον Πιτταρά εντός περιοχής.

48΄: Κίτρινη κάρτα στον Φωτιά.

49΄: Εκτέλεση φάουλ του Μπλέτσα, πρώτη κεφαλιά του Κρολ προς τα πίσω, δεύτερη κεφαλιά του Οικονόμου, η μπάλα όμως καταλήγει άουτ.

51΄: Το 1 – 0 παραμένει υπέρ της Ζακύνθου, η οποία μπήκε πιο κινητικά.

56΄: Κίτρινη κάρτα στον Πεεφ για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Οικονόμου.

58΄: Πολύ ωραίο σουτ του Πεεφ, το οποίο μπλόκαρε ο Πολίτης.

60΄: Πιέζει η Καρδίτσα από δεξιά όπως επιτίθεται. Το 1 – 0 παραμένει.

63΄: Έχει δώσει χώρο η Ζάκυνθος στην Αναγέννηση, η οποία προσπαθεί να μπει στην περιοχή του Πολίτη. (σ.σ. Πολύ ρευστό το αποτέλεσμα για τη νησιώτικη ομάδα).

* Ο Οικονόμου παραχώρησε τη θέση του στον Καμπούρη, εξαιτίας κάποιων ενοχλήσεων που είχε όλη την προηγούμενη εβδομάδα.

68΄: Σέντρα του Γκουγκούδη, ωραία σουτ του Μαυριά, έδιωξε με γροθιές πολύ ωραία ο Πολίτης.

* Συνεχίζει να πιέζει η Αναγέννηση, ενώ, ο ΑΠΣ έχει οπισθοχωρήσει. Υπάρχει πρόβλημα στο χώρο του κέντρου, δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα.

73΄: Σουτ του Ευθυμιάδη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουτσόπουλου.

80΄: Σέντρα του Πιτταρά, Κυριακίδης γύρισε την μπάλα με το κεφάλι, ο Μπλέτσας σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα.

82΄: Το 1 – 0 παραμένει. Η Ζάκυνθος δέχεται αντεπιθέσεις.

84΄: Πιέζει ασφυκτικά η Αναγέννηση.

88΄: Γκολ για την Αναγέννηση. Ο Τζέκος από πολύ κοντά έκανε το 1- 1.

90΄: 3 λεπτά καθυστερήσεις.

90+2΄: Δεύτερο γκολ για την Αναγέννηση. Ο Βουτσιάς με σουτ κάνει το 1 – 2.

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1 – 2