Oλοκληρώθηκε και η 5η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου και στους 8 ομίλους των κατά τόπους Ενώσεων. Στον 5ο όμιλο ΑΟ Πάτραι και Πανηλειακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 0-0 αλλά αυτό το σκορ δεν τους χάλασε καθώς είναι πολύ κοντά στην άνοδο στη Γ΄ Εθνική κατηγορία. Πολυ κοντά στην άνοδο βρίσκεται και ο Πανθουριακός ο οποίος κέρδισε 3-1 εκτός ‘έδρας τον Πανθυρεατικό. Απομένουν 2 ακόμα αγωνιστικές με τον ΑΟ Πάτραι και Πανηλειακό να κάνουν το ρεπό τους και εκεί θα εξαρτηθεί

Πάτραι-Πανηλειακός 0-0 τελικό

• 10′: Αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο
  • 15′: Ο Δημητρακόπουλος από καλή θέση σε κάθετη πάσα του Αγριμάκη, σουτ, ο Καπετανάκης σε κόρνερ.
  • 25′: Cooling break. Αφόρητη ζέστη στο γήπεδο των Προσφυγικών.
  • 30′: Παραμένει η λευκή ισοπαλία. Ο Πανηλειακός αντιμετωπίζει δυσκολίες ανασταλτικά στο αριστερό άκρο της άμυνας. Ξεκίνησε ο Έλιοτ αριστερό μπακ και στη συνέχεια άλλαξε με τον Κανάνι. Τραυματίστηκε ο Γκρίλλας.
  • 32′: Σουτ του Σαμπανέι άουτ.  Ο Έλιοτ παίζει μαν του μαν τον Γραμματικόπουλο.
  • 35′: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το Πάτραι. Φάουλ από δεξιά, δεν διώχνει καλά ο Καπετανάκης, πρώτο σουτ του Αγριμάκη, νέο σουτ από κοντά του Δημητρακόπουλου πάνω σώματα.
  • 42′: Ασίστ του Γερογιάννη στον Δημητρακόπουλο στο ύψος της περιοχής, αυτός δεν έκανε καλό σουτ. παραμένει όμως άλυτο το προβλημα στα αριστερά του Πανηλειακού.
  • 44′: Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανηλειακό, ατομική προσπάθεια του Μπάλλα και σουτ, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας
  • 45′: Φάουλ του Γραμματικόπουλου, κεφαλιά του Γεωργόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι.
  • 50′: Χωρίς κάτι ιδιαίτερο τα πρώτα πέντε λεπτά της επανάληψης.
  • 51′: Γύρισμα του Φούφουλα στον τερματοφύλακα παραλίγο ο Κακόγιαννος να προλάβει.
  • 52′: Απευθείας φάουλ του Μπάλλα, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας. Πιέζει ο Πανηλειακός.
  • 68′: Cooling break. Κακό ποδόσφαιρο στα τελευταία λεπτά εκατέρωθεν.
  • 80′: Πλασέ του Τσαγκάρη από ιδανική θέση άουτ.
  • 82′: Αντεπίθεση της Πάτρας, σουτ του Γραμματικόπουλου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Καπετανάκης.
  • 88′: Συρτό σουτ του Ζέλου άουτ

Πάτραι: Αναστασοβίτης, Γερογιάννης, Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος, Φούφουλας, Γεωργόπουλος, Ζέλος, Γραμματικόπουλος (85′ Αλεξανδρής), Σαμπανέι (64′ Μπακάλης), Αγριμάκης (79′ Παπαγεωργίου),  Δημητρακόπουλος.

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Γαλανόπουλος, Κανάνι (74′ Τσαγκάρης), Κολόκας, Δ. Τσίγκρηλας, Δημάκης, Μπάλλας, Έλιοτ, Π. Τσίγκρηλας, Γκρίλλας (30′ λ.τ. Μπατζακόπουλος), Κακόγιαννος.

Πηγή: ilia.news