Καλό απόγευμα φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την σημερινή αναμέτρηση μεταξύ της Κηφισιάς και του ΑΠΣ Ζάκυνθος για την 2η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στον Νότιο όμιλο.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης θα είναι ο κος Χρήστος Βεργέτης από την Αρκαδία με βοηθούς τους Θανάση Μπουτζοβίτη και Δαυίδ Πριόνα

ΚΗΦΙΣΙΑ: Μιχελής, Παπαγγελής, Μκριτσιάν, Παπασάββας. Πρίτσας, Ζέλο, Παυλάκης, Γκότοβος, Ποζατζίδης, Κρητικός, Τετέί

ΑΠΣ Ζάκυνθος: Παστογιώργος, Κολεύρης, Τζατζανάς, Καλλιβωκάς, Κούνια, Σούρμπης, Κακολύρης, Κοναγκάγια, Κονδύλης, Κάρδαρης, Καψάσκης

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το ματς

Οι παίκτες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Αφόρητη ζέστη επικρατεί

Το 0-0 παραμένει για τις δύο ομάδες. Προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους και οι δύο

8′ To 0-0 Παραμένει στο παιχνίδι. Καμιά φάση για τις δυο ομάδες

10΄ Καλή φάση για την Κηφισιά με τον Τετεϊ να σουτάρει η μπάλα στρώθηκε στον Παπαγγελή σούταρε και ο Πατσογιώργος μπλόκαρε την μπάλα

14΄ Κίτρινη κάρτα στον Κακολύρη. τράβηξε τον Πρίτσα από την φανέλα

15΄ Πολύ μεγάλη φάση για την Κηφισιά, ο Πρίτσας εκτέλεσε κόρνερ, ο Κρητικός πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ!

18΄ Το 0-0 παραμένει με τη Ζάκυνθο να στέκεται αρκετά καλά

21΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζέλο για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Σούρμπη

24΄ Καλή στιγμή για τη Ζάκυνθο με τον Κοναγκάγια να σουτάρει μετά από κόρνερ και την μπάλα να περνά άουτ!

Διακοπή στον αγώνα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

27′ Κίτρινη κάρτα στον Καλλιβωκά σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κρητικό

29΄ ΔΟΚΑΡΙ Μεγάλη στιγμή για την Κηφισιά, ο Κρητικός πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, βρήκε το κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια απέκρουσε ο Πατσογιώργος

32΄ Το 0-0 παραμένει

Ανέβασε ρυθμό η Κηφισιά και πιέζει

36΄ Σουτ του Πρίτσα πάνω από τα δοκάρια της Ζακύνθου

38′ To 0-0 Παραμένει με την Κηφισιά να πιέζει ασφυκτικά

40′ Σέντρα του Τετέϊ ο Ποζατζίδης το σουτ άουτ!

Αργός ο ρυθμός

50′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά, ο Τετέϊ επιασε την κεφαλιά με τον Πατσογιώργο να σώζει τη Ζάκυνθο διώχνοντας σε κόρνερ

53΄ Πολύ μεγάλη φάση για την Κηφισιά με τον Κρητικός σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ. Απίστευτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους

60′ Γκοοοοολ για την Κηφισιά. Ο Τετέϊ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η μπάλα πήγε στα πόδια του από πάσα του Κρητικού και ο νεαρός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αφού ταλαιπώρησε δύο αντιπάλους του

63΄ Αλλαγή για τη Ζάκυνθο, ο Κάμερον στην θέση του Καψάσκη

64′ Σέντρα του Παπαγγελή κεφαλιά του Τετέϊ η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Πατσογιώργου

64΄ Λάθος του Κούνια χάνει την μπάλα από τον Τετέϊ, το ρίχνει κάτω και αντικρίζει την κόκκινη κάρτα! Με 10 παίκτες η Ζάκυνθος!

66΄ Γκοοοοοολ για τη Κηφισιά ο Ζέλος με ωραία εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! Πολυ ωραίο γκολ για τους γηπεδούχους

Διακοπή για τους παίκτες να δροσιστούν

‘Άσχημα τα πράγματα για τους νησιώτες που βρίσκονται πίσω με 2 γκολ και παίζουν με παίκτη λιγότερο

72′ Το 2-0 παραμένει

74΄ αλλαγές για τη Ζάκυνθο. Καλλιβωκάς Κάρδαρης έξω στην θέση τους Παναγιωτόπουλος και Ντάσης μέσα

77′ Συνεχίζει και πιέζει η Κηφισιά, σε παθητικό ρόλο η Ζάκυνθος

78΄ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Κηφισιά με Τον Κρητικό να σουτάρει με τον Παστογιώργο να αποκρούει και στην συνέχεια ο Τζατζανάς να διώχνει

79΄ Μεγάλη απόκρουση του Πατσιογιώργου στην κεφαλιά του Γκότοβου αποσόβησε σίγουρο γκολ για το 3-0

Ακυρωθέν γκολ της Κηφισιάς οφσάιντ

84΄ αλλαγές για την Κηφισιά Παπασάββας, Κρητικός και Γκότοβος έξω στην θέση τους οι Σπίνος, Μεγαρίτης και Καλλέργης στην θέση τους

87′ Το 2-0 παραμένει