Δεν τα κατάφερε η ομάδα της Ζακύνθου και γνώρισε την ήττα το μεσημέρι της Κυριακής από τον ΠΟ Φήκης με 3-2 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής του 3ου ομίλου. Οι νησιώτες αγωνίστηκαν σε ένα βαρύ αγωνιστικό τερέν και προσπάθησαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης που θα τους έδιναν την ψυχολογία για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι “κυανοκίτρινοι” αν και βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ όταν ο Σκόνδρας άνοιξε το σκορ στο 2΄, κατάφεραν να ισοφαρίσουν με ωραίο σουτ του Ζαχαριούδακη στο 15΄ σε 1-1. Η Ζάκυνθος ήταν καλύτερη στην συνέχεια κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με τον Τσιμέλι με ωραία κεφαλιά να κάνει το 2-1 για την ομάδα του. Με δυνατές μονομαχίες και λασπομαχίες συνεχίστηκε το ματς με τους φιλοξενούμενους να κρατούν αυτό το 2-1 και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Ζάκυνθος έδωσε χώρο στους γηπεδούχους και με αντεπιθέσεις προσπάθησε να “κλειδώσει” τη νίκη. Ο Κατέϊρα έχασε μοναδική ευκαιρία για να κάνει το 3-1 και στο τέλος, οι γηπεδούχοι έκαναν την απόλυτη ανατροπή και πήραν τους βαθμούς της νίκης. Στο 85′ από κόρνερ του Γκαντιά ο Πολυζόπουλος με κοντινή προβολή ισοφάρισε σε 2-2.

Και λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής του αγώνα κος Γιώργος Αντωνίου από την Λάρισα είδε παράβαση και έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Σκόνδρα από τον Γουσέτη την περιοχή της Ζακύνθου! Ο ίδιος ο παίκτης ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα και διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για την ομάδα του.

Ένα άσχημο αποτέλεσμα για την ομάδα της Ζακύνθου, που από εδώ και πέρα, πρέπει να ανασυνταχθεί και να ψάξει τους βαθμούς στο επόμενο εκτός έδρας ματς με τον Απόλλων Πάργας.