Τελευταίο ματς για την ΑΓΕΖ στην Παναγούλα και η ομάδα μπάσκετ κατάφερε να πετύχει τον στόχο της παραμονή της στην κατηγορία (Α1 ΕΣΚΑΗ). Οι νησιώτες επιβλήθηκαν με 70-65 της ΕΑ Πατρών και παρέμειναν για άλλη μια χρονιά στην κατηγορία.

Το ματς ήταν δύσκολο για τους νησιώτες καθώς οι ερυθρόλευκοι ήταν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο 28-42 έχοντας πρόβλημα στην επιθετική της γραμμή. Από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 47-51 ενώ παρά το γεγονός ότι έχαναν με 49-58 πέντε λεπτά πριν το τέλος έκαναν 10-0 σερί για το 59-58. Λίγο πριν το τέλος (2.36”) προηγήθηκαν με 67-60. Σε αυτό το σημείο κρίθηκε και το παιχνίδι. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Δ. Μπονίκος με 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 09-20, 28-42, 47 – 51, 70-65

ΑΓΕΖ (Ακτύπης Αντ.): Καψαμπέλης Δ. 17, Σούρμπης, Μάργαρης Δ. 2, Λούτας, Ζάγκλας 8, Μουζάκης , Θεοδωρίτσης Β. 3, Μάργαρης Κ. 6, Μάργαρης Ν. 8, Μπονίκος Δ. 23, Σταμίρης Κ., Δημησιάνος 3