Νικηφόρα πέρασε η Καλαμάτα από το Ρέντη, καθώς επικράτησε 2-0 του Ολυμπιακού Β, διπλασιάζοντας τις νίκες της φέτος. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ταΐρη να παρεμβαίνει σωστά όταν χρειάστηκε σε ενέργειες των Κωστή και Καλογερόπουλου. Η επανεμφάνιση του Κασάμι βοήθησε την ομάδα του Οκκά στη μεσαία γραμμή.

Ωστόσο η Καλαμάτα βρήκε το γκολ στο 50’, με τον Πασά, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος έξοδο του Νίκα και πλάσαρε για το 0-1. Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός Β δεν κατάφερε να αντιδράσει, αλλά στο 85’ ο Πασάς και πάλι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Αρναρέλλης, έγραψε το 0-2.

Στο Σεραφείδειο, ΑΕΚ Β και Ηλιούπολη έμειναν στο 0-0, παίρνοντας τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα. Σο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από κάποιες καλές στιγμές, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Η Ένωση μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48’ ο Μουστακόπουλος είχε πλασέ στο δοκάρι. Η Ηλιούπολη δεν μπόρεσε στο δεύτερο μέρος να απειλήσει, αλλά στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι έγινε… ροντέο. Ο Κρέτσι στις καθυστερήσεις, μετά από πάσα του Πολίμου, αστόχησε από κοντά σε προβολή.Advertisement

Στον Β’ όμιλο, καλό παιχνίδι έγινε στη Φιλιππούπολη, με τον Απόλλωνα Λάρισας να παίρνει τελικά τη νίκη με 1-0 επί του Μακεδονικού. Οι νεοφώτιστοι είχαν κάποιες καλές στιγμές να ανοίξουν το σκορ, αλλά τις σπατάλησαν, ενώ οι πιο έμπειροι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν καλά το παιχνίδι. Στο 80’ ο Σιατραβάνης με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής νίκησε τον Γουναρίδη για το 1-0. Στο 90’ αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες ο Μπαλογιάννης των γηπεδούχων, ο οποίος μπήκε στο ματς αφού άνοιξε το σκορ.