Η 9η αγωνιστική της Super League 2 σημαδεύτηκε από τραγελαφικά περιστατικά, που πλήττουν την αξιοπιστία του πρωταθλήματος.

Το ΠΑΟ Ρουφ-Επισκοπή δεν διεξήχθη, καθώς 15 λεπτά πριν από τον αγώνα έφτασε η απόφαση της ΕΠΟ για ανάκληση των δελτίων της ομάδας του Ρεθύμνου, λόγω ανεξόφλητων οφειλών προς την Ομοσπονδία. Το ματς κατακυρώνεται υπέρ του ΠΑΟ Ρουφ με 3-0 άνευ αγώνα, αλλά η Επισκοπή θα το παλέψει δικαστικά.

Το Κηφισιά-Ηρόδοτος άρχισε κανονικά στη Ριζούπολη, με την αθηναϊκή ομάδα να προηγείται 2-0, με γκολ των Πέιου, Τετέι. Ωστόσο στο 42’ παίκτες των Κρητικών έπεσαν στο έδαφος, αφήνοντας την ομάδα τους μόνο με έξι ποδοσφαιριστές και η διαιτητής Τσιοφλίκη διέκοψε το παιχνίδι.

Στον Α’ όμιλο, η ΑΕΛ έχασε πάλι βαθμούς καθώς ο Παναθηναϊκός Β ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις. Ο Ηρακλής Λάρισας πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του φέτος, καθώς νίκησε 1-0 τον Θεσπρωτό. Στη Ρόδο, ο Διαγόρας ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Αλμωπό Αριδαίας.

Στον Β’ όμιλο και τα ματς που τελικά διεξήχθησαν, ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 2-1 της Ηλιούπολης εκτός έδρας, ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας νίκησε 2-0 τον Ολυμπιακό Β, με τον Βουό να σκοράρει και πάλι, ενώ δίχτυα βρήκε και ο Μπλανκ.

Η Παναχαϊκή απέδρασε από το Κερατσίνι με το «διπλό», καθώς νίκησε 1-0 την Προοδευτική με γκολ του Αλεξόπουλου. Η Καλλιθέα πήρε τη νίκη με 2-1 επί των Χανίων.

Στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», Αιγάλεω και Καλαμάτα έμειναν στο 1-1, σε ένα δυνατό παιχνίδι. Ο Ρόβας άνοιξε το σκορ για τη «Μαύρη Θύελλα», αλλά ο Τσιλιγγίρης ισοφάρισε με πέναλτι για το Σίτι.

ΦΩΤΟ: INTIME