Με την 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Συγκεκριμένα, στο γήπεδο των Αμπελοκήπων ο ΑΟ Βασιλικού κέρδισε με 5-2 τον Αστέρα Πλάνου και συνέχισε την ανοδική του πορεία. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν 2 ο Θεοδώρη, 2 ο Κώστας Δημήτριου και ένα ο Στέλιος Δημητρίου. Τα γκολ του Αστέρα πέτυχαν ο Καραβίας και ο Βουρτσάνης. Στο γήπεδο του Αγγερικού ο Απόλλωνας πέτυχε μια ευρεία σε σκορ νίκη καθώς επιβλήθηκε με 10-0 της νεοφώτιστης ομάδας του Λεβάντε Β΄. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι εξής: 4 Δεμέτης, 2 Μποτώνης, 2 Σαρασέλι, 1 Λιάκος,1 Τζελιλάϊ. Τέλος, ωραίο παιχνίδι έγινε στο Μαχαιράδο εκεί όπου Δόξα Πηγαδακίων και Έσπερος  αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2.  Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 με τα γκολ του Πήλικα και Σέλι. Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν αρχικά να μειώσουν με τον νεαρό Λουκίσσα σε 1-2 και στα λεπτά των καθυστερήσεων ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε σε 2-2 και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του.