3η αγωνιστική στην Γ΄ Εθνική κατηγορία και οι ομάδες ανά την Ελλάδα αγωνίστηκαν μεταξύ τους και στους 8 ομίλους. Η ζακυνθινή εκπροσώπηση συνεχίζει να τα πηγαίνει πολύ καλά εκτός νησιού.

Συγκεκριμένα λοιπόν στον 2ο όμιλο η ομάδα του Ραφαήλ Πέττα ο Αλμωπός Αριδαίας έκανε το 3 στα 3 και οδηγεί μόνος την κούρσα του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Αριδαίας κέρδισε 0-1 τη Νίκη Αγκαθιάς σε ένα ομολογουμένως μέτριο ποιοτικά παιχνίδι. Ο ζακυνθινός μέσος αυτή την φορά δεν πέτυχε γκολ, είχε όμως εξαιρετική παρουσία στα 84΄ λεπτά που αγωνίστηκε. Έξαλλου αυτό που μετράει είναι οι τρεις βαθμοί.

Στον 4ο όμιλο στην ομάδα του Αστέρα Ιτέας αγωνίζεται ο Ματθαίος Καψάσκης. Η ομάδα του πήρε το πρώτο τρίποντο της σαιζόν αφού κέρδισε την ΑΕ Μεσολογγίου με 1-0. Ο ίδιος αγωνίστηκε σε όλο το ματς. Πρόκειται για έναν εξαιρετικό παίκτη που αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της επίθεσης. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Αστέρα έχει ενισχυθεί σημαντικά τις τελευταίες ημέρες.

Στον 7ο όμιλο κερδισμένος της αγωνιστικής είναι ο Κώστας Κάρδαρης. Ο ζακυνθινός επιθετικός σκόραρε για την ομάδα της Σπάρτης (Πελλάνας) κόντρα στον Αστέρα Βλαχιώτη (2-0) στο τοπικό ντέρμπι της Λακωνίας κάνοντας το 1-0 στο 8 λεπτό της αναμέτρησης και βγήκε αλλαγή στο 74΄ο παίκτης δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση και αποτελεί ένα από τα όπλα της φετινής ομάδας της Πελλάνας.

Δείτε το γκολ του Κάρδαρη στο 2.15 του βίντεο

Στον ίδιο όμιλο και στην ομάδα του Ναυπλίου αγωνίζεται ο Σταύρος Κίτος. Ο ζακυνθινός μέσος μπήκε σαν αλλαγή στο 68΄ στην θέση του Τριανταφύλλου.Η ομάδα του πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον ΠΑΟ Βάρδας και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

Στον 8ο όμιλο και στην ομάδα της Επισκοπής αγωνίζεται ο επιθετικός Άκης Τσιριγώτης. Η Επισκοπή κέρδισε το εκτός έδρας ματς με αντίπαλο τον  Ρεθυμνιακό με 2-0. Ο Ζακυνθινός παίκτης αυτή την φορά δεν βρήκε δίχτυα, αγωνίστηκε όμως σε όλο το ματς έχοντας θετική παρουσία.