Καλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και σε αυτό το τελευταίο ποδοσφαιρικό ραντεβού για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής του 8ου ομίλου. ΑΟΚ Ζακύνθου και Ένωση Ερμιονίδας αναμετρώνται για μια καλύτερη θέση στον βαθμολογικό πίνακα στο Δημοτικό Στάδιου Ζακύνθου (15.00).

Διαιτησία: Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Μεσσήνιος Απόστολος Καύκας, ο Μάριος Καρβούνης και ο Χρήστος Λιάπης από τον ίδιο Σύνδεσμο

ΑΟΚ Ζακύνθου: (Δημήτρης Νόλης): Δρακόπουλος, Παναγόπουλος, Κουρέλλας, Σωτηρόπουλος, Καρβούνης, Μουσάϊ (80′ Δρόσσος), Τηλιόπουλος (40 λ.τ. Μαρούδας), Πέττας, Μεζίνι, Κάρδαρης (64′ Μεταξάς), Καψάσκης (58′ Μαρίνος)

Πάγκος: Μαρούδας, Δρόσσος, Μαρίνος, Ταμαρέσης, Σκουρτάϊ, Μπριλάκης, Μεταξάς

Ένωση Ερμιονίδας: (Ιωάννης Πάλλης): Γκιμούσης, Τζιέρης (40′ λ.τ. Κορνελάτος), Μερτύρης (47′ Νικολόπουλος), Βιρβιλής, Μπιμπισίδης, Γεωργακόπουλος, Ίλσι (60′ Κούκλας), Κατσέτης (58′ Σαλταπίδας) , Τριμπόνιας, Πούτσης, Σαμαράς.

Πάγκος: Κορνελάτος, Νικολόπουλος, Κούκλας, Αλευράς, Σαλταπήδας, Παύλου, Βασιλέρης

*Δέκα λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι δυο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια προκειμένου να πραγματοποιήσουν την επίσημη εμφάνισης τους.

*Ποδοσφαιρικές οι καιρικές συνθήκες στο Νησί του Ιονίου, λίγη συννεφιά, χωρίς ζέστη. Κατάλληλος καιρός για να παιχτεί ποδόσφαιρο.

*Τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Χωρίς άγχος και οι δυο ομάδες που έχουν σωθεί εδώ και αρκετό καιρό, ωστόσο και οι δυο θέλουν την νίκη για λόγους γοήτρου κυρίως.

*Αυτή την ώρα οι δυο ομάδες πραγματοποιούν την επίσημη εμφάνιση τους. Με κίτρινα και μπλε ο ΑΟΚ Ζακύνθου. και με πορτοκαλί η Ερμιονίδα.

*Αρχηγός για τον ΑΟΚ Ζακύνθου ο έμπειρος μέσος Ραφαήλ Πέττας και από την Ερμιονίδα ο Τζιέρης.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση!

2′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Κουρέλλας εκτέλεσε το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι και εκεί ο Καψάσκης υπό την πίεση του Τζιέρη δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Γκιμούση. Πιέστε τόσο όσο να μην μπορέσει ο Καψάσκης να κάνει το 1-0.

*Έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΑΟΚ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και πιέζει την Ερμιονίδα, που προσπαθεί ωστόσο να κρατήσει μπάλα.

7′ Πρώτη καλή στιγμή και για την Ερμιονίδα. Ο Κατσέτης θα κάνει ένα όμορφο σλάλομ θα περάσει δυο αμυντικούς, θα κάνει την κάθετη στο Τριμπόνια και ο τελευταίος θα σουτάρει, με την μπάλα ωστόσο να καταλήγει ψηλά άουτ. Είχε καλές προϋποθέσεις ο Τριμπόνιας, ωστόσο ήταν άστοχος

*Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά στην αναμέτρηση. Κρατά μπάλα η Ερμιονίδα ωστόσο δεν μπορεί εύκολα να απειλήσει. Πολλά τα λάθη και από τις δυο ομάδες.

*Μικρή η προσέλευση στο γήπεδο. Μετά βίας ξεπερνούν τα 50 άτομα.

13′ Σε θέση βολής ο Κάρδαρης μέσα στην μεγάλη περιοχή, ωστόσο το σουτ που εξαπέλυσε δεν προβλημάτισε τον Γκιμούση με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

*Έχει ανακτήσει τον έλεγχο της κατοχής το Καταστάρι και εξαπολύει κυρίως από τα αριστερά επιθέσεις με κύριο εκφραστεί τον Τηλιόπουλο.

15′ Ο Τηλιόπουλος θα βρεθεί σε θέση βολής από τα αριστερά. Θα επιχειρήσει το σουτ με το αριστερό, ωστόσο ήταν αδύναμο και ο Γκιμούσης θα μπλοκάρει σταθερά.

*Δεν μπορεί η Ερμιονίδα να βγει σωστά μπροστά με αποτέλεσμα να κάνει πολλά λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής. Πιέζει για να φτάσει στο γκολ ο ΑΟΚ Ζακύνθου, ωστόσο οι παίχτες του κ. Νόλη κάνουν αρκετά λάθη και αυτοί.

21′ Σουτ του Μουσάϊ, η μπάλα αλλοιώνεται σε αμυνόμενο και ο Γκιμούσης μπλοκάρει.

26′ Σε αντεπίθεση η Ερμιονίδα με πολύ καλές προϋποθέσεις. Η μπάλα θα φτάσει στον αμαρκάριστο Πούτση, εκείνος θα κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ. Κανένα πρόβλημα για τον Δρακόπουλο.

*Είναι επικίνδυνη η Ερμιονίδα στην κόντρα επίθεση καθώς διαθέτει αρκετά έμπειρους και ποιοτικούς ποδοσφαιριστές.

*Δεν μπορεί να δημιουργήσει το Καταστάρι επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από τα καρέ του Γκιμούση. Πολλά αβίαστα λάθη και κακές επιλογές.

*Δεν ανεβάζουν ταχύτητα οι δυο ομάδες και δεν δείχνουν και διάθεση να ανοιχτούν προκειμένου να φτάσουν σε επίτευξη κάποιου τέρματος. Σε χαλαρό τέμπο συνεχίζεται ο αγώνας. Πολλά τα λάθη και από τις δυο πλευρές.

38′ Σέντρα του Κάρδαρη στο δεύτερο δοκάρι εκεί θα βρεθεί ο Καψάσκης, ο αμυντικός θα προλάβει να κάνει την κεφαλιά, η μπάλα θα κοντράρει ξανά στον Καψάσκη και θα καταλήξει άουτ.

40′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Μαρούδας θα περάσει στην θέση του Τηλιόπουλος.

40′ Αλλαγή και για την Ερμιονίδα. Ο Κορνελάτος στην θέση του Τζιέρη. Αναγκαστική και αυτή η αλλαγή.

*Έχει εντείνει την πίεση του το Καταστάρι στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους ψάχνοντας το γκολ.

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Κάρδαρης θα εκτελέσει το κόρνερ στην καρδιά της άμυνας της Ερμιονίδας, ο Μεζίνι θα πάρει την κεφαλιά με την μπάλα να φτάνει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Πέττας εξ επαφής δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Μάλλον αιφνιδιάστηκε από την πορεία της μπάλας καθώς δεν την περίμενε.

45+1′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 0-1

Από στατική φάση η Ερμιονίδα μπαίνει μπροστά στο σκορ. Ο Σαμαράς θα εκτελέσει με σέντρα το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι ο Μπιμπισίδης
εντελώς αμαρκάριστος με κεφαλιά θα κρεμάσει τον Δρακόπουλο και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του ΑΟΚ, παρά την προσπάθεια και του Καρβούνη να αποσοβήσει το γκολ.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ ΝΑ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΕ 0-1 ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΙΣΙΔΗ…!!

Μείνετε συντονισμένοι για το δεύτερο πολύ ενδιαφέρον μέρος της αναμέτρησης!

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ!!

47′ Αλλαγή για την Ερμιονίδα! Ο Νικολόπουλος στην θέση του νεαρού Μερτύρη

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. ο Πέττας θα πατήσει την περιοχή θα σουτάρει δυνατά, η μπάλα θα κοντράρει σε τάκλιν αμυντικού, θα φτάσει στον Καψάσκη ο οποίος βρέθηκε στην πορεία της, ωστόσο από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει.

*Διακοπή στην αναμέτρηση καθώς έχει τραυματιστεί ο Νικολόπουλος!

50′ Καλή στιγμή για το Καταστάρι! Ο Μαρούδας θα σεντράρει γλυκά, ο Καψάσκης θα κάνει την κεφαλιά με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Γκιμούση!

52′ Κίτρινη στον Μουσάϊ για φάουλ!

54′ ΓΚΚΟΟΟΛΛΛ 0-2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ

Τεράστια αδράνεια της άμυνας του ΑΟΚ Ζακύνθου. Η μπάλα έπειτα από ένα διώξιμο στην άμυνα της Ερμιονίδας θα καταλήξει στον Πούτση που εκείνος ανενόχλητος στο ύψος της μεγάλη περιοχής με ένα ξερό δυνατό αριστερό σουτ θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Δρακόπουλου που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

56′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ 0-3 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ ΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΤΡΙΜΠΟΝΙΑ!!

Ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς κατάφερε να πετύχει ο Τριμπόνιας κάνοντα το 0-3 για την Ερμιονίδα. Ο έμπειρος επιθετικός θα βρεθεί έξω από την περιοχή του ΑΟΚ, θα κάνει την πρώτη κοφτή, θα πατήσει περιοχή θα κάνει και άλλη κοφτή ντρίπλα ξεπερνώντας δυο αντιπάλους και με ένα δυνατό αριστερό σουτ θα τινάξει τα δίχτυα του Δρακόπουλου κάνοντας το 0-3! Πραγματικά πανέμορφο τέρμα από τον Τριμπόνια!

58′ Αλλαγή για την Ερμιονίδα. Ο Σαλταπίδας στην θέση του Κατσέτη!

58′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Μαρίνος στην θέση του Καψάσκη που προφανώς αντιμετώπιζε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

59′ Σουτ του Κάρδαρη δίπλα από το δοκάρι του Γκιμούση που ήλεγχε την φάση.

60′ Αλλαγή για την Ερμιονίδα. ο Ίλσι αποχωρεί και στην θέση του περνά ο Κούκλας!

*Στον…ύπνο έπιασε η Ερμιονίδα την άμυνα του ΑΟΚ καθώς σε δυο φάσες που δεν εγκυμονούσαν κίνδυνο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα και στις δυο.

*Προσπαθεί να αντιδράσει το Καταστάρι που βρίσκεται ”υπνωτισμένο” μέσα στον αγωνιστικό χώρο με πολλά λάθη, ενώ να τονίσουμε ότι η Ερμιονίδα φτάνει με σχετική ευκολία στα καρέ του ΑΟΚ!

*Τα περισσότερα γκολ μέχρι στιγμής έχει δεχτεί ο ΑΟΚ Ζακύνθου στο φετινό πρωτάθλημα.

64′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. Ο Μεταξάς περνά στην θέση του Κάρδαρη!

66′ Καλή στιγμή για την Ερμιονίδα. Ο Σαλταπίδας με κάθετη θα βρει τον Νικολόπουλο εκείνος θα επιχειρήσει να κρεμάσει τον Δρακόπουλου, ωστόσο η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και καταλήγει άουτ.

67′ Σουτ του Πέττα, πάνω στον Γκιμούση που μπλοκάρει.

*Πραγματικά αγνώριστος ο ΑΟΚ Ζακύνθου στην επανάληψη. Πολλά λάθη, πολλά νεύρα, μακριά οι γραμμές και πολλές κακές επιλογές, δεν δείχνει ότι μπορεί να αποφύγει αυτή την βαριά ήττα. Η Ερμιονίδα δείχνει ικανή να πετύχει περισσότερα τέρματα καθώς βγαίνει στην αντεπίθεση πολλές φορές και επικίνδυνα.

77′ ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ!!!

Μειώνει σε 1-3 το Καταστάρι με τον Κουρέλλα. ο έμπειρος άσος θα παίξει το ένα δυο με τον Μεζίνι και με το δεξί θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Γκιμούση που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

80′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ Ζακύνθου. ο Δρόσσος θα περάσει στην θέση του Μουσάϊ.

*Πιάνει και βροχή αυτή την ώρα στο Δημοτικό Στάδιο!

*Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά στην αναμέτρηση με την Ερμιονίδα να βρίσκεται μπροστά στο σκορ ε 1-3!

*Δυναμώνει η βροχή και οι προσπάθειες των δυο παιχτών γίνονται αρκετά πιο δύσκολες

90′ Σουτ του Κουρέλλα, ο Γκιμούσης δεν μπλοκάρει σταθερά, ο Μεταξάς θα μπει στην φάση ωστόσο ήταν σε θέση οφσάιντ!

93′ ΓΚΟΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 2-3

Ο Κουρέλλας θα κάνει στην σέντρα στο δεύτερο δοκάρι. Ο Γκιμούσης θα κάνει λάθος έξοδο και ο Μαρίνος με κοντινή κεφαλιά θα κάνει το 2-3!

ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΕ 2-3 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ!!