Καλημέρα από το Δημοτικό Στάδιο Ζακύνθου. Θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημερινού αγώνα μεταξύ του ΑΟΚ Ζακύνθου και του ΑΟ Εικοσιμίας για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας του 8ου ομίλου.

Διαιτητές:  Καυκάς, Καρβούνης (Μεσσηνίας), Λιάπης (Ηλείας)

AOK ZAΚΥΝΘΟΥ: (Δημήτρης Νόλης): Δρακόπουλος (63′ Ταμαρέσης), Κουρέλλας, Καρβούνης (70′ Σκουρτάϊ), Σωτηρόπουλος, Μουσάϊ, Τηλιόπουλος, Πέττας Ρ. (63′ Δρόσος), Κάρδαρης, Καψάσκης, Μαρούδας (67′ Μαρίνος), Μεζίνι

Πάγκος: ,Κορφιάτης, Σκουρτάϊ, Δρόσος, Μαρίνος, Ταμαρέσης, Μεταξάς,

AO EIKOΣΙΜΙΑΣ: (Μιχάλης Αθηναίος): Τσέτσα, Κουρσούμοφ, Στεφανάτος, Καπλάνης, Μινέτος, Μπούσι, Χρηστάτος, Κούρτι (70′ Κουμαριώτης), Λαμπρόπουλος, Πολυδωράτος, Ντουκάϊ (70′ Μάστορας)

Πάγκος: Κουμαριώτης, Μάστορας

*Στις 11.15 σύμφωνα με νέα πληροφόρηση θα ξεκινήσει το παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες. Η ομάδα της Κεφαλονιάς πέρασε στις 9.15 από το λιμάνι της Κυλλήνης στην Ζάκυνθο και αμέσως στο Δημοτικό Στάδιο.

*Αυτή την ώρα οι δυο ομάδες πραγματοποιούν το καθιερωμένο ζέσταμα τους στον αγωνιστικό χώρο.

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στο νησί του Ιονίου, με την θερμοκρασία να είναι αρκετά υψηλή για την εποχή.

*Λιγοστός ο κόσμος στις εξέδρες του Σταδίου αυτή την ώρα!

*Στην στατιστική του αγώνα αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα της Εικοσιμίας είναι η μοναδική ομάδα του Ομίλου και ίσως της Ελλάδας (ίσως και παγκοσμίως) που μετά από 23 αγωνιστικές δεν έχει καταφέρει να πετύχει τέρμα, έχοντας το μηδέν.

*Οι δυο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια προκειμένου να πραγματοποιήσουν την επίσημη εμφάνιση τους.

Περίπου 50 άτομα στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου!

*Μόλις έκαναν την εμφάνιση τους οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο και εντός ολίγον λεπτών αρχίζει η αναμέτρηση!

*Με μια μικρή καθυστέρηση η σέντρα του αγώνα!

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ!

1′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ!!

Ο Τηλιόπουλος θα πλαγιοκοπήσει από τα δεξιά θα κάνει την σέντρα στον αμαρκάριστο Μεζίνι και εκείνος με κεφαλιά θα κάνει το 1-0

3′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ 2-0

Δεύτερο γκολ για τον ΑΟΚ. Ο Κάρδαρης θα εκτελέσει το κόρνερ η μπάλα θα φτάσει στον πρώτο δοκάρι και ο Καψάσκης με κοντινή κεφαλιά θα γράψει το 2-0!

*Έφτασε τα 9 γκολ ο Ανδρέας Μεζίνι στο πρωτάθλημα και αποτελεί τον πρώτο σκόρερ της ομάδας!

*Στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης το Καταστάρι έχει φτάσει σχεδόν στο 100% την κατοχή του και όπως όλα δείχνουν δεν θα έχει πρόβλημα ως προς την κατάκτηση της νίκης!

*Δεν μπορεί ο ΑΟ Εικοσιμίας να κρατήσει καθόλου την μπάλα στην κατοχή του.

*Επιθετικός μονόλογος για το Καταστάρι που με σχετική ευκολία φτάνει στην περιοχή του Τσέτσα!

10′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 3-0

Τρίτο γκολ για τον ΑΟΚ Ζακύνθου με πανομοιότυπο τρόπο. Ο Κάρδαρης θα εκτελέσει το κόρνερ, ο νεαρός γκολκίπερ του ΑΟ Εικοσιμίας θα κάνει λάθος έξοδο και ο Μάθιου Καψάσκης από κοντά με κεφαλιά θα κάνει το 3-0 για την ομάδα του.

*Με αυτή του την νίκη ο ΑΟΚ Ζακύνθου ξεκαθαρίζει και μαθηματικά την υπόθεση παραμονής του!

15′ Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός του αγώνα μετά τα 3 γκολ του ΑΟΚ, ωστόσο οι γηπεδούχοι δείχνουν ότι μπορούν ανά πάσα στιγμή να φτάσουν στην περιοχή της Εικοσιμίας. Προσπαθούν να κρατήσουν μπάλα οι φιλοξενούμενοι ωστόσο είναι αρκετά δύσκολο.

18′ Όμορφο σουτ του Πέττα, έπειτα από συνεργασία Καψάσκη-Μεζίνι, με τον νεαρό Τσέτσα να διώχνει δύσκολα!

26′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ 4-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

Ο Κάρδαρης θα εκτελέσει το κόρνερ, οι αμυντικοί θα απομακρύνουν, στο ύψος της μεγάλης περιοχής θα βρεθεί ο Μεζίνι θα κάνει το σουτ, η μπάλα θα αλλοιωθεί στα πόδια παιχτών και θα φτάσει στον Καρβούνη, ο οποίος δεν ήταν σε θέση οφσάιντ και εύκολα από κοντά θα κάνει το 4-0.

31′ Παιχνίδι για έναν ρόλο το σημερινό για τον ΑΟΚ Ζακύνθου που στο μισάωρο προηγείται εύκολα με 4-0 και με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν ούτε καν να πλησιάσουν την εστία του Δρακόπουλου.

*Με την νίκη εξασφαλισμένη για τους γηπεδούχους, πλέον το παιχνίδι έχει διαδικαστικό χαρακτήρα και σίγουρα ο προπονητής του ΑΟΚ κ. Νόλης θα χρησιμοποιήσει παίχτες με λιγότερο χρόνο συμμετοχής.

*Έχει ρίξει τον ρυθμό του ο ΑΟΚ αυτή την στιγμή και κάνει μια συντήρηση δυνάμεων θα μπορούσαμε να πούμε, από την άλλη οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν δειλά δειλά να φτάσουν στα καρέ του Δρακόπουλου.

42′ Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους!

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΝΑ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΜΕ 4-0!!

• Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες για την έναρξη του δευτέρου μέρους!

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες!

47′ Σέντρα του Μαρούδα από τα αριστερά, αμαρκάριστος ο Κάρδαρης δεν μπορεί να πλασάρει σχεδόν σε κενή εστία.

48′ Σουτ του Πέττα, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και στην αγκαλιά του Τσέτσα!

48′ Πέναλτι για τον ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ!!

*Κίτρινη κάρτα στον Χρηστάτο που υπέπεσε σε παράβαση πάνω στον Καψάσκη ο οποίος βρισκόταν τετ α τετ με τον Τσέτσα και πάνω στο πλασέ ο αμυντικός της Εικοσιμίας τον έσπρωξε φανερά με τα χέρια.

49′ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ!!

Ο Μεζίνι θα αναλάβει την εκτέλεση, θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσέτσα, ωστόσο ο νεαρός τερματοφύλακας θα την βρει με τα δάχτυλα και θα την στείλει στο δοκάρι, ενώ στην συνέχεια της φάσης ένα σουτ του Καρβούνη ήταν άστοχο.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΑΡΟ ΓΚΟΛΚΙΠΕΡ ΤΟΥ ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΣΕΤΣΑ

54′ ΓΚΟΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 5-0!

Ο Μεζίνι θα βρεθεί απέναντι από τον Τσέτσα και με δυνατό σουτ θα στείλει την μπάλα στην δεξιά γωνιά γράφοντας το 5-0.

56′ Σέντρα του Μπούσι στην περιοχή, εκεί θα βρεθεί ο Χρηστάτος θα κάνει την κεφαλιά, η οποία ήταν αδύναμη με τον Δρακόπουλο να μπλοκάρει εύκολα.

*Ελέγχει την αναμέτρηση ο ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ και συνεχίζει να ψάχνει και αλλά τέρματα!

58′ Κόρνερ του Κάρδαρη, ο Τηλιόπουλος θα κάνει την κεφαλιά, ωστόσο ήταν άστοχη!

59′ ΟΜΟΡΦΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΚΑΙ 6-0

Όμορφο γκολ για το Καταστάρι με Καψάσκη,Μεζίνι και Πέττα. Ο Καψάσκης με όμορφη ενέργεια θα τροφοδοτήσει τον Μεζίνι, εκείνος με τακουνάκι θα βρει τον Πέττα και ο τελευταίος ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι με ψύχραιμο δυνατό πλασέ θα κάνει το 6-0!

*Ζητούμενο πλέον για τον ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ να παίξει όμορφο ποδόσφαιρο!

62′ Ο Κάρδαρης θα βρει τον Μαρούδα, εκείνος απέναντι από τον Τσέτσα, θα σουτάρει με την μπάλα να ”γλύφει” το αριστερό δοκάρι της Εικοσιμίας.

63′ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΟΥ!

Ταμαρέσης αντί Δρακόπουλου και Δρόσος αντί Πέττα

65′ Ο Κάρδαρης θα βρει τον Καψάσκη με όμορφη κάθετη, εκείνος θα σεντράρει χαμηλά, ο Μεζίνι θα βρεθεί στην πορεία της μπάλας ωστόσο δεν θα μπορέσει να την στείλει στα δίχτυα υπό την πίεση και των αμυνόμενων.

67′ ΓΚΟΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 7-0

Ο Τηλιόπουλος θα βρεθεί στην πλάτη της άμυνας του ΑΟ Εικοσιμίας, θα πασάρει στον Καψάσκη και εκείνος από κοντά θα κάνει το 7-0, πετυχαίνοντας μάλιστα και χατ τρικ.

67′ Αλλαγή για τον ΑΟΚ με τον Μαρίνο να παίρνει την θέση του Μαρούδα.

68′ Ο Τηλιόπουλος απέναντι από τον Τσέτσα, ωστόσο ο νεαρός τερματοφύλακας θα βγει έγκαιρα και θα διώξει με τα πόδια το πλασέ του Τηλιόπουλου.

70′ ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ

Ο Μάστορας στην θέση του Ντουκάϊ και ο Κούρτι θα παραχωρήσει την θέση του στον Κουμαριώτη

70′ Αλλαγή και για τον ΑΟΚ με τον Σκουρτάϊ να περνά στην θέση του Καρβούνη

73′ Σουτ του Κάρδαρη, άστοχο!

*Χωρίς κάποιο ενδιαφέρον τα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης!

*Έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε νεαρούς ποδοσφαιριστές ο κ. Νόλης, μάλιστα ο Ταμαρέσης έκανε το ντεμπούτο του στην Γ’ Εθνική.

76′ Σέντρα του Μεζίνι, η μπάλα θα φτάσει στον Καψάσκη, ο οποίος από κοντά θα κάνει το πλασέ με τον Τσέτσα να διώχνει!

77′ Σέντρα του Κάρδαρη προς τον Μαρίνο, ο τελευταίος θα κάνει την ανάποδη κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα θα καταλήξει στον δοκάρι και στην επαναφορά το σουτ που επιχείρησε ο νεαρός Ζακυνθινός θα περάσει άουτ.

82′ Σουτ του Καψάσκη με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Τσέτσα.

*Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών για τον ΑΟΚ Ζακύνθου.

86′ Ατομική ενέργεια του Καψάσκη από τα αριστερά, θα κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

88′ Τρίτο δοκάρι για το Καταστάρι στο παιχνίδι.. Ο Μεζίνι θα κάνει το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Τσέτσα!

89′ ΓΚΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΚΑΙ..8-0!

Πάλι από κόρνερ του Κάρδαρη το Καταστάρι πετυχαίνει ένα ακόμη τέρμα. Αυτή την φορά ο Καψάσκης ανενόχλητος και αμαρκάριστος στην μικρή περιοχή με δυνατή κεφαλιά θα κάνει το 8-0!

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΝΑ ΝΙΚΑ ΜΕ 8-0 ΤΟΝ ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ!

*Πλέον η Ζακυνθινή ομάδα ξεκαθάρισε και μαθηματικά την υπόθεση παραμονής της. Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ!