Δεν βγήκε νικητής από το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Αμπελοκήπων ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΑΕ Αγίου Λέοντα το οποίο έληξε 1-1. για την 15η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Νικητής όμως βγήκε το ποδόσφαιρο καθώς το ματς αυτό είχε από όλα! Δύο γκολ, όμορφες φάσεις (εκατέρωθεν), δύο αποβολές και αρκετή ένταση! Τελικά στο τέλος όλοι έφυγαν αγκαλιασμένοι και “ε(χ)αριστημένοι από αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα!

Ο Απόλλων ήταν αυτός που ‘άνοιξε το σκορ στο 10΄ με τον Καψάσκη. Ενα γκολ που μπήκε κόντρα στην ροή του αγώνα καθώς στο πρώτο μέρος η υπεροχή των φιλοξενούμενων ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής! Τα “Λιοντάρια’ έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ όμως η απειρία των νεαρών παικτών του Ανδρέα Γκούσκου φάνηκε σε αρκετά τελειώματα. Απειρία μεν αλλά ταλέντο δε… για τους παίκτες των ορεινών που κατέβηκαν στο ματς με αρκετές ελλείψεις… Από την άλλη ο Απόλλωνας έμεινε με 10 στο 43΄ αφού ο Μπεσίρης αντίκρισε την 2η κίτρινη από τον διαιτητή Κώστα Ψάρρη.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης το σκηνικό δεν άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να έχουν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μάλιστα κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Λάμπρο Σοφό στο 58΄ του αγώνα. Από εκεί και πέρα το ματς “άνοιξε” και έγινε πραγματικά ροντέο καθώς οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αλλά άφησαν πολλά κενά στα μετόπισθεν με τον Απόλλωνα στην κόντρα επίθεση να είναι κίνδυνος  θάνατος!

Ο Ελέζι έμελλε να είναι ο μοιραίος παίκτης για την ομάδα του καθώς σε 3 περιπτώσεις βγήκε μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα της Ένωσης Κουλόλι αλλά και τις τρεις φορές δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του! Στο 76΄ ο φιλοξενούμενοι έμειναν και αυτοί με παίκτη λιγότερο καθώς ο Κατσικώστας αντίκρισε την απ΄ ευθείας κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή όταν πήγε με άγριες διαθέσεις πάνω στον Καψάσκη σε μια ανύποπτη στιγμή! Στα εναπομείναντα λεπτά δεν έγινε κάτι το αξιόλογο και το ματς πήγε στην ισοπαλία με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες για να κερδίσουν το ματς.