Kαλό απόγευμα αγαπητοί φίλοι και φίλες του ποδοσφαίρου. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη των σημερινών αγώνων των Ζακυνθινών ομάδων. Στο γήπεδο του Μαχαιράδου ο ΑΠΣ Ζάκυνθος θα υποδεχθεί την Θύελλα Πατρών και στη Ζαχάρω ο τοπικός Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον ΑΟ Τσιλιβή.

ΑΠΣ Ζάκυνθος-θύελλα Πατρών

Διαιτησία: ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΗΛΕΙΑΣ ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΗΛΕΙΑΣ ΛΙΑΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΛΕΙΑΣ

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Στάθης Καραμαλίκης) : Κουτογλίδης, Μαρίνος Σπ., Τσίνα (78′ Κούνια), Πεταλωτής, Γιοχάνες Οβούσου, Ντάσης, Τσουκαλάς (87′ Στύλλα Τελλέν), Σούρμπης, Ζυγκερίδης, Βίλα (71′ Κολεύρης), Πούφλης

Πάγκος: Κολεύρης, Κούνια, Στύλλα Τελέν, Κούζας, Μαρίνος Κ.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ (Σ. Πεφάνης): Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης, Αδαμόπουλος (81′ Μπουμπάλης), Δημητρίου, Δασουράς (87′ Κούρτης), Κατριβέσης (63′ Κουνάβης), Βλασόπουλος, Βουτσινάς, Ντίνος, Σκεπετάρης, Αγγελής

Πάγκος: Κουνάβης, Κουτσαντώνης, Χρυσανθόπουλος, Κωστογιαννόπουλος, Μαρκόπουλος, Μπουμπάλης, Κούρτης

Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΑΟ Τσιλιβή

Διαιτησία: ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΤΣΙΛΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΓΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣΛΕΥΚΑΔΑΣ

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ (Ντ. Παναγιωτακόπουλος):

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ (Πέτρος Τσούκλης): Μύρτα, Μπατσής, Ελέζι, Ζανιάς, Μούστα, Γεωργίου, Λιβέρης, Παναγιωτίδης, Υψηλός, Βερνάρδος, Μαρούδας Μ. (72′ Δεμερτζής)

Πάγκος: Χαρακτινός, Δεμερτζής, Παναγιωτόπουλος, Σόρα, Γκέκας,

Μεταφερόμαστε αρχικά στο Δημοτικό Γήπεδο Μαχαιράδου

2.32 μ.μ. Παρότι η μέρα ξεκίνησε με βροχή, αυτή την ώρα ο καιρός πάνω από το νησί της Ζακύνθου έχει αρχίσει να ανοίγει και ο ήλιος ξεπροβάλλει για πρώτη φορά σήμερα.

2.42 μ.μ. Αυτή την ώρα οι δυο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμα τους στον αγωνιστικό χώρο. Λιγοστός ο κόσμος τούτη την ώρα στο Δημοτικό Γήπεδο Μαχαιράδου, ωστόσο η προσέλευση σιγά σιγά αυξάνεται.

*Νίκες χρειάζονται οι δυο Ζακυνθινές ομάδες κόντρα σε βατούς θεωρητικά αντιπάλους προκειμένου να κάνουν ένα ακόμη βήμα παραμονής στην κατηγορία.

*Θυμίζουμε ο ΑΠΣ Ζάκυνθος βρίσκεται στην 4η θέση με 24 βαθμούς, ενώ ο ΑΟ Τσιλιβί στην 5η με 22

*Οι δύο αναμετρήσεις θα μεταδίδονται παράλληλα από την ιστοσελίδα μας. Με τα μαύρα γράμματα το live του Τσιλιβή, με κανονικά αυτό του ΑΠΣ Ζάκυνθος. Μείνετε συντονισμένοι!

2.56 μ.μ. Οι δυο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια προκειμένου να πραγματοποιήσουν την επίσημη εμφάνιση τους. Γέμισε η κεντρική κερκίδα του Μαχαιράδου. Ο αγωνιστικός χώρος βρίσκεται σε καλή κατάσταση παρά τις βροχές των τελευταίων ημερών.

*Ο νεοαποκτηθείς Ζάο Μέντες δεν βρίσκεται ακόμη Ζάκυνθο και δεν είναι διαθέσιμος

*Πρώτη εμφάνιση του Βασίλη Βίλα μπροστά στο Ζακυνθινό κοινό!

*Με μια μικρή καθυστέρηση αναμένεται η σέντρα της αναμέτρηση, καθώς πριν την αναμέτρηση της Ζακύνθου αγωνιζόταν η γυναικεία ομάδα της Δόξας Πηγαδακίων, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0 κόντρα στον Ατρόμητο Ζαρουχλεΐκων!!

*Με ανεβασμένη ψυχολογία και οι δυο ομάδες καθώς προέρχονται από σημαντικές νίκες. Η Ζάκυνθος κέρδισε εκτός έδρας τον Πανηλειακό 0-1, ενώ η Θύελλα Πατρών επικράτησε με 3-1 επί του Ναυπλίου.

*Την επίσημη εμφάνιση τους έκαναν η δυο ομάδες μόλις τώρα στον αγωνιστικό χώρο για πρώτη φορά

*Ξεχωριστό τόνο δίνουν οι οργανωμένοι της Ζακύνθου!

*Με τα κλασικά κυανοκίτρινα αγωνίζεται ο ΑΠΣ Ζάκυνθος, μπλε σορτσάκι και κίτρινες κάλτσες, ενώ η Θύελλα Πατρών με σκουρόχρωμες εμφανίσεις, μπλε και μαύρο!

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση

1′ Εκτέλεση φάουλ του Σούρμπη, με τελικό αποδέκτη τον Βίλα, ο οποίος έκανε την προβολή με το αριστερό με την μπάλα να περνά δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Δημόπουλου. Απειλεί με το καλημέρα ο ΑΠΣ!

*Αρχηγός για τον ΑΠΣ ο Στέλιος Σούρμπης και για την Θύελλα ο Βλασόπουλος!

5′ Φάουλ του Σούρμπη στην καρδιά της άμυνας της Θύελλας, οι αμυντικοί απομάκρυναν, η μπάλα έφτασε στον Τσουκαλά, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε πέρασε ψηλά άουτ!

7′ Ο Σκεπετάρης από τα δεξιά έκανε την σέντρα, έδιωξαν αρχικά οι αμυντικοί της Ζακύνθου και ο Μαρίνος έδιωξε σε πλάγιο πριν φανούν απειλητικοί οι της Θύελλας.

*Το 0-0 παραμένει στη Ζαχάρω στο 12ο λεπτό με το Τσιλιβί να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να ανοίξει το σκορ. Μέχρι στιγμής είχε μια μεγάλη στιγμή όταν ο Υψηλός βρέθηκε τετ α τετ ωστόσο δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ, με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού Ζαχάρως να σώζει την ομάδα του!

10′ Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο Γήπεδο Μαχαιράδο με την Ζάκυνθο να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης και να προσπαθεί να φτάσει με αξιώσεις στα καρέ του Δημόπουλου.

*Πηγή κινδύνου οι Σκεπετάρης και Βλασόπουλος, με τον πρώτο να είναι ιδιαίτερα απειλητικός για την άμυνα της Ζακύνθου!

*Ο Στέλιος Σούρμπης έχει αναλάβει όλες τις εκτελέσεις απόντος του Μπεκατώρου

12′ Έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ της Θύελλας η μπάλα στρώθηκε στον Πεταλωτή, ο οποίος δεν έβαλε σωστά το σώμα και με την μπάλα να περνά πολύ ψηλά άουτ.

13′ Σουτ του Ντάση στην κίνηση, έπειτα από όμορφο κλέψιμο στο χώρο του κέντρου, ωστόσο ο Δημόπουλος μπλόκαρε σταθερά

15′ Φαρμακερή σέντρα του Πούφλη από τα αριστερά, ωστόσο ο Δασουράς θα διώξει προτού η μπάλα φτάσει στον επερχόμενο Ζυγκερίδη

*Κίτρινη κάρτα στον Μούστα του Τσιλιβί. Παραμένει το 0-0 στη Ζαχάρω χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

20′ Γίνονται ”μάχες” στο χώρο του κέντρου, με πολύ δυνατές μονομαχίες και μαρκαρίσματα. Ενώ τα αίματα άναψαν μεταξύ Σούρμπη και Αδαμόπουλου

*Παιχνίδι κέντρου, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω και λείπει η μεγάλη φάση από τις δυο ομάδες. Η Ζάκυνθος είχε μια καλή στιγμή στο 1ο λεπτό όταν η προβολή του Βίλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι!

23′ Λάθος στο χώρο του κέντρου για τη Ζάκυνθο, ο Αγγελής ωστόσο δεν πήγε πάνω στην μπάλα και ο Κουτογλίδης μπλόκαρε.

24′ Πολύ ωραίο σουτ του Βίλα με την μπάλα να περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Δημόπουλου!

*Ανεβασμένος ο ΑΠΣ Ζάκυνθος στα τελευταία λεπτά που ψάχνει το γκολ και πιέζει την Θύελλα!

33′ Στο 0-0 βρίσκεται το Τσιλιβί με τον Ολυμπιακό Ζαχάρως. Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι και χωρίς καλές στιγμές

28′ Ο Ντίνος βρέθηκε μέσα στην περιοχή της Ζακύνθου, προσπάθησε να επωφεληθεί από τις κόντρες, ωστόσο απομάκρυναν οι του ΑΠΣ

31′ Ο Βίλα εκτέλεσε το φάουλ, ο Δημόπουλος απομάκρυνε την μπάλα αρχικά, η οποία έφτασε στον Ντάση, ο τελευταίος σούταρε ωστόσο ο γκολκίπερ θα αποκρούσει, σώζοντας την ομάδα του.

*Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του γκολκίπερ Δημόπουλου. Ξαναρχίζει το παιχνίδι!

34′ Σουτ του Λιβέρη η μπάλα πέρασε άουτ. Κακό το παιχνίδι

*Πολλά λάθη στην τελική πάσα για τους παίχτες της Θύελλας, καθώς ενώ φτάνουν με αξιώσεις στα καρέ της Ζακύνθου, τα χαλάνε με αποτέλεσμα να μην μπορεί να απειλήσει!

38′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟΟΟΟ 1-0

Ο Βασίλης Βίλα με όμορφη μπαλιά θα βρει τον Ζυγκερίδη, ο τελευταίος πήρε την μπάλα με πλάτη, γύρισε και με όμορφο σουτ νίκησε τον Δημόπουλο γράφοντας το 1-0.

*Σεντερφορίσιο γκολ πέτυχε ο Ζυγκερίδης, ο οποίος αν με βρισκόταν πλάτη στο τέρμα, γύρισε πανέμορφα και με καταπληκτικό σουτ έγραψε το 1-0

*Ζεστάθηκε η εξέδρα με το γκολ του Ζυγκερίδη!

41′ Τεράστια ευκαιρία για την Ζάκυνθο. Έπειτα από φάση διαρκείας η μπάλα πήρε ύψος, εκεί ο Πούφλης με κεφαλιά επιχείρησε να νικήσει τον Δημόπουλο, ωστόσο οι αμυντικοί της Θύελλας έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

Ημίχρονο στη Ζαχαρώ: 0-0, λίγο πριν την λήξη ο Ολυμπιακός διαμαρτύρεται για πέναλτι, ωστόσο ο ρέφερι έδειξε παίζεται. Κίτρινη κάρτα στον Ζανιά για επικίνδυνο μαρκάρισμα. Κακό παρουσιάζεται το Τσιλιβί σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο και δεν μπορεί να φτάσει εύκολα στα καρέ του Ολυμπιακού. Σίγουρα στην επανάληψη θα πρέπει να ανεβάσει ταχύτητα εάν θέλει να φτάσει σε ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ευχαριστούμε τον καλό φίλο του Ioniansports Νίκο Παπαπαναγιώτου για την φωτογραφία που μας έστειλε από την Ζαχάρω

*Οδεύουμε προς την λήξη του πρώτου μέρους στο Μαχαιράδου με το 1-0 να παραμένει υπέρ της Ζακύνθου.

45+ Κακή εκτέλεση του Σουρμπή σε κόρνερ που είχε κερδίσει ο Ζυγκερίδης και λήξη του πρώτου μέρους στο Μαχαιράδο.

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 1-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ) ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ-ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΙ 0-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Το παιχνίδι πάει όπως πρέπει για τον ΑΠΣ Ζάκυνθος που παρουσιάζεται ”διαβασμένος” στον αγωνιστικό χώρο, δεν αφήνει την Θύελλα Πατρών να απειλήσει την εστία του Κουτογλίδη. Εκτός αυτού οι Κυανοκίτρινοι ευτύχησαν να προηγηθούν με το γκολ του Ζυγκερίδη στο 38′, εξαργυρώνοντας με αυτό τον τρόπο την υπεροχή που είχαν στο πρώτο ημίχρονο . Η Ζάκυνθος με ένα ακόμη γκολ στην επανάληψη θα γίνει το απόλυτο αφεντικό στην αναμέτρηση.

Εικόνα από το γήπεδο του Μαχαιράδου στο ημίχρονο της αναμέτρησης!

Σέντρα στο δεύτερο μέρος για τα δυο παιχνίδια!!

46′ ΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΛΑΝΤΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΑΑ!!!!

Ο Σούρμπης θα βρει τον Τσουκαλά΄με καταπληκτική μπαλιά, ο τελευταίος θα σπάσει το τεχνικό οφσάιντ, θα βρεθεί απέναντι από τον Δημόπουλο και με μια λόμπα θα περάσει την μπάλα πάνω από τερματοφύλακα της Θύελλας! Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΑΡΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΤΗΣ ΖΑΚΥΝΘΟ!

*Κίτρινη κάρτα στον Δημητρίου της Θύελλας για διαμαρτυρία στο γκολ του Τσουκαλά

49′ Σέντρα του Σκεπετάρη από τα αριστερά, ωστόσο ο τσίνα απομάκρυνε πριν φανούν απειλητικοί οι επιθετικοί της Θύελλας

53′ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα Πατρών. Ο Σκεπετάρης απέναντι από τον Κουτογλίδη, θα τον περάσει, ο πρώτος θα δώσει στον Ντίνος εκείνος προ κενής εστίας πλάσαρε ωστόσο ο Πεταλωτής έδιωξε πριν η μπάλα περάσει την γραμμή

54′ Ανάποδα ψαλιδάκι του Αγγελή η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

58′ Σωτήρια επέμβαση του Μύρτα σε τετ α τετ της Ζαχάρως, ο οποίος έσωσε την ομάδα του

*Ένα δύσκολο 5λεπτο πέρασε η Ζάκυνθος, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχασαν δυο πολύ μεγάλες ευκαιρίας για να μπουν ξανά στο παιχνίδι με τους Ντίνο και Αγγελή

57′ Γυριστό του Ζυγκερίδη μέσα από την περιοχή ο Δημόπουλος δύσκολα σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

60′ Εξακολουθεί να προηγείται η Ζάκυνθος έπειτα από μια ώρα αγώνα με τα γκολ των Ζυγκερίδη (38′) και Τσουκαλά (46′)

65′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 1-0 με τον Τζανέτο

63′ Αλλαγή για την Θύελλα Πατρών βγήκε ο Κατριβέσης και μπήκε ο Κουνάβης!

*Ελέγχει πλήρως την αναμέτρηση η Ζάκυνθος έπειτα από ένα νεκρό 5λεπτο της Ζακύνθου που η Θύελλα Πατρών απείλησε τα καρέ της Ζακύνθου. Θέλει προσοχή η αναμέτρηση, τίποτα ακόμη δεν έχει κριθεί.

65′ Ο Βλασόπουλος ξεπέρασε τον Μαρίνο από τα αριστέρα, έκανε την σέντρα, με τον Κουτογλίδη να μπλοκάρει.

ΓΚΚΟΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 2-1

68′ Ο Σκεπετάρης θα κάνει το σουτ, ο Κουτογλίδης απομάκρυνε ασταθώς και ο επερχόμενος Αγγελής θα μειώσει σε 2-1 από κοντά. Φωτιά στην αναμέτρηση!

*Αλλαγή για το Τσιλιβί ο Μαρουύδας θα παραχωρήσει την θέση του στον Δεμερτζή

71΄Αλλαγή για την Ζάκυνθο ο Κολεύρης στη θέση του Βίλα

*Σε κακό χρονικά σημείο δέχεται γκολ η Ζάκυνθος με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν ξανά στην αναμέτρηση και να προσπαθούν πλέον να φτάσουν στην ισοφάριση.

75′ Φωτιά κυριολεκτικά στην αναμέτρηση από την μείωση του σκορ. Πάνω κάτω η μπάλα!

77′ ΓΚΚΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 2-0

Σκόρερ ο Παναγόπουλος, έπειτα από πάσα του Σκοζάϊ, ο οποίος είναι ο καλύτερος παίχτης του Ολυμπιακού σήμερα

*Πολύ κακή εμφάνιση από την ομάδα του Τσιλιβί που βρίσκεται να χάνει 2-0 από την προτελευταία ομάδα του ομίλου.

*Κίτρινη στον Πούφλη για μαρκάρισμα

*Αλλαγή για την Ζάκυνθο, ο Τσίνα βγαίνει και μπαίνει ο Κούνια

*Ο Κούνια πέρασε στόπερ, δεξιά παίζει ο Κολεύρης, αριστέρα ο Μαρίνος και ο Γιοχάνες Οβούσου πέρασε στο κέντρο!

81′ ΓΚΚΚΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟΟΟΟΟ ΠΟΥΦΛΛΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣ ΚΑΙ 3-1

Οι παίχτες της Ζακύνθου έκλεψαν την μπάλα από φάουλ της Θύελλας, ο Πούφλης θα βγει απέναντι από τον Δημόπουλο και με ψύχραιμο πλασέ θα τον νικήσει!

*Μπήκε ο Μπουμπάλης στη θέση του Αδαμόπουλου για την Θύελλα

*Διαμαρτυρήθηκαν οι παίχτες της Θύελλας για το γκολ του ΑΠΣ, με τον Δημόπουλο να αντικρίζει την κίτρινη κάρτα

84′ Δυνατό σουτ του Ντίνου και μεγάλη επέμβαση του Κουτογλίδη στην αριστέρα γωνιά του σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

*Πήρε το ”αίμα” του πίσω ο Κουτογλίδης για το λάθος που έκανε στο γκολ της Θύελλας.

86′ Σουτ του Σκεπετάρη από το ύψος της μεγάλη περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα

*Αλλαγή για την Ζάκυνθο ο Στύλλα Τελλέν θα περάσει στη θέση του Τσουκαλά

88′ ΓΚΚΟΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 3-2

Συρτή μπαλιά του Ντίνου από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Σκεπετάρτη, ο οποίος ολομόναχος θα νικήσει τον Κουτογλίδη. Ολιγώρησε η άμυνα του ΑΠΣ στη συγκεκριμένη φάση!

*Κούρτης αντι Δασουρά για την Θύελλα

*Δραματικά τα τελευταία λεπτά στην αναμέτρηση πίεζει η Θύελλα Πατρών για την ισοφάριση. Πάει να κάνει ”χαρακίρι” η Ζάκυνθος

Έχουμε μπει στην καθυστερήσεις του αγώνα!!

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του Ολυμπιακού Ζαχάρως και του ΑΟ Τσιλιβί με σκορ 2-0. Πικρή ήττα για το Τσιλιβί που ήταν σκιά του εαυτού του.

94′ Πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη η Ζάκυνθος. Πιέζει η Θύελλα!!

*Κίτρινη κάρτα στον Μιγκέλ Κούνια για καθυστέρηση!

ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ! 3-2 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

*Άναψαν τα αίματα με την λήξη του αγώνα, έπειτα από διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

*Πανηγυρίζουν με τους οπαδούς τους οι παίχτες του ΑΠΣ Ζάκυνθος, δακρυσμένος αποθεώθηκε ο Μιγκέλ Κούνια στο τελευταίο του παιχνίδι με την Ζάκυνθο. Παρά την νίκη της ομάδας, το κλίμα στα αποδυτήρια ήταν βαρύ λόγω της αποχώρησης του Κούνια.

*7 Ζακυνθινοί βρέθηκαν κάποια στιγμή στην ενδεκάδα του ΑΠΣ

*Ο Ζοάο Μέντεζ βρίσκεται ήδη στο νησί και παρακολούθησε από κοντά την νέα του ομάδα

ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΓΩΝΑ: ΤΕΡΑΣΤΙΑ αλλά και ΨΥΧΟΒΓΑΛΤΙΚΗ νίκη τον ΑΠΣ Ζάκυνθος που συνεχίζει την καταπληκτική του πορεία στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής φτάνοντας τους 27 βαθμούς. Η ομάδα του Στάθη Καραμαλίκη ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης αλλά καρδιοχτύπησε τους φιλάθλους της αφού η Θύελλα μπήκε δυο φορές στο παιχνίδι (2-1 και 3-2) μετατρέποντας το ματς σε θρίλερ μέχρι το τέλος. Χρυσοί σκόρερ για τους Νησιώτες οι Ζυγκερίδης, Τσουκαλάς και Πούφλης. Η Θύελλα στο 2ο ημίχρονο είχε πολύ καλή παρουσία, το πάλεψε όσο μπορούσε αλλά έφυγε με σκυμμένο κεφάλι από το νησί. Επόμενο ματς για τον ΑΠΣ, αυτό στο Διαβολίτσι με την ομώνυμη ομάδα.