Δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το πρώτο παιχνίδι των μπαράζ ανόδου για την Γ΄ Εθνική καθώς το απόγευμα της Κυριακής ηττήθηκε στην Αμαλιάδα από τον τοπικό Αστέρα με 2-0 και μπήκε με το αριστερό στις υποχρεώσεις αυτού του πρωταθλήματος!

Η Ζακυνθινή ομάδα μπήκε πολύ καλά στο αγωνιστικό χώρο, δέχτηκε όμως γκολ στο 15΄ με κεφαλιά του Μπουτσινάκη. Στην συνέχει ο Αστέρας ανέβηκε ψυχολογικά ισορρόπησε και πήγε στο ημίχρονο με το 1-0 υπέρ του… στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν γκολ αντί αυτού όμως από ένα κόρνερ η μπάλα κτύπησε στην πλάτη του Νικολόπουλου και έγινε για τον Αστέρα το 2-0 στο 62΄

Kάπου εκεί οι γηπεδούχοι ¨”Κλείδωσαν τη νίκη και παίζοντας σοβαρά κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα τους μέχρι το τέλος και πήραν το πρώτο τρίποντο στο μίνι αυτό πρωτάθλημα!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Φλίγκος, Μπουτσικάκης, Αντωνόπουλος Αθ. (90+ Ζώντος), Σταθάτος, Βραχνής, Μπουρούκης (88΄ Μπαρδούσης), Μενίκου, Δούλος, Κολοτούρος, Μαρκόπουλος, Παρασκευόπουλος.

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ: Κλάδης Β., Γιακουμέλος, Κωστακιώτης, Κόκας, Κλάδης Αγ., Τσάνης, Τσιριγώτης (90΄ Σταμίρης), Γεωργίου, Καραμαλίκης, Νικολόπουλος (75΄ Μπάστας), Κακολύρης (69΄ Κάρδαρης).

1η αγωνιστική (Κυριακή 15/5, 17:00)

Αστέρας Αμαλιάδας – ΑΟ Τσιλιβή 2 –0

ΑΟ Εικοσιμίας – Αχαϊκή 2 –3

2η αγωνιστική (Τετάρτη 18/5, 17:00)