Σπουδαίο ματς έγινε στα νταμάρια της Λιθακιάς, εκεί όπου η τοπική Δόξα υποδέχτηκε τον Αίολο Σαρακηνάδου. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πέτρο Ζουπάνο οι φιλοξενούμενοι πήραν τρίποντο κορυφής από έναν άξιο αντίπαλο που μάχεται σε κάθε παιχνίδι για την επιβίωση του. Η Δόξα ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στο 40΄ του αγώνα με τον Γιώργο Κυριακόπουλο και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον νεαρό Πέτρο Ζουπάνο στο 57΄ Στο 63΄ ο Κώστας Χριστοδουλόπουλος έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 1-2. Στο 75΄ ο Κυριακόπουλος και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (κέρδισε ο Πίττας) ισοφάρισε σε 2-2 δίνοντας στην ομάδα του το “φιλί της ζωής” . Στο 84΄ όμως ο νεαρός και πάλι Πέτρος Ζουπάνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-3 για την ομάδα του. Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Ζουπάνος εκτός από τα δύο γκολ που σημείωσε είχε και 2 δοκάρια!

Δόξα Λιθακιας (Σπ. Μαλούχος)) Βυθούλκας, Ασίμης, Χήνα (65΄ Μήτρος), Κοριανίτης, Ξένος (75΄ Κλάδης), Μπιάζης, Μποζίκης, Σοφός, Κάρδαρης (60΄ Νέκας) , Κυριακόπουλος, Αrapi

Αίολος Σαρακηνάδου ( Βασ. Μυλωνάς- Αν. Λιβέρης)  (Παπαγιάννης, Μαυρίας Χριστοδουλόπυλος, Ρένεσης, Κυριάζος (60΄ Τσουκαλάς), Μποτώνης, Κατσικώστας (70΄ Λούλος), Σάλα, Κουρούμαλος (77΄ Λούντζης), Πάνος, Ζουπάνος (88΄ Πολυκρέτης)