Ο προπονητής και οι παίκτες του Ηρόδοτου χτυπήθηκαν από οπαδούς του Αστέρα με αποτέλεσμα να μην ξεκινήσει ποτέ το δεύτερο ημίχρονο.

Τελικά στο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν πλήττεις ποτέ! Αυτή είναι η πραγματικότητα. Στο μεγάλο ματς της 4ης αγωνιστικής στην Αμαλιάδα μεταξύ του Αστέρα και του Ηρόδοτου ποδόσφαιρο παίχτηκε για 45 λεπτά μόνο καθώς με το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου (0-0) δημιουργήθηκε ένταση μεταξύ των δύο πάγκων, αρχικά με λεκτικές αψιμαχίες και μετά με ξύλο! Σύμφωνα με πληροφορίες εχει τραυματιστεί ο προπονητής του Ηρόδοτου αλλά και 2 παίκτες!

Όπως αναφέρει η Κρητική ομάδα   οι οπαδοί των γηπεδούχων επιτέθηκαν στον προπονητή και τους παίκτες των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα να μην βγουν ποτέ στο δεύτερο ημίχρονο όπως και οι διαιτητές. Την συγκεκριμένη επίθεση την κατήγγειλε μέσω της επίσημης σελίδας του στο Facebook (φωτο) ο Ηρόδοτος ο οποίος ανέβασε και φωτογραφίες από την επίθεση!Σύμφωνα με τους ανθρώπους του Ηροδότου διάσειση έχει πάθει ο Φραγκουλάκης και έχει απώλεια μνήμης!

Επίσης έχουν χτυπηθεί οι Μωραϊτης, Κανδηλάκης, Καραγκιόζι (έχουν εμφανή σημάδια) όπως και ο Παπαματθαιάκης. Σύμφωνα πάντα με τους φιλοξενούμενους κάλεσαν ασθενοφόρο το οποίο όμως έδιωξαν (!) οι άνθρωποι του Αστέρα με αποτέλεσμα τώρα να περιμένουν ασθενοφόρο από τον Πύργο… Από την πλευρά του Αστέρα υποστηρίσουν ότι έχει κτυπηθεί ο Κώστας Ντάβαρης, ο οποίος μεταφέρθηκε με φορείο εκτός γηπέδου και στη συνέχεια κλήθηκε ασθενοφόρο που τον μετέφερε στο Νοσοκομείο Πύργου.

Το ασθενοφόρο που  έφτασε κατόπιν του αιτήματος του Ηροδότου που δεν ήθελε να βγει και να συνεχίσει τον αγώνα, πήρε τους παίκτες, Φραγκουλάκη, Μωραϊτη,  τον προπονητή Μανώλη Παπαματθαιάκη και τον Ξυδάκη μέλος του τεχνικού τιμ).

Σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες ο διαιτητής του αγώνα είναι σε ανοικτή γραμμή με την ΚΕΔ και όπως όλα δείχνουν θα αργήσει πάρα πολύ για την ολοκλήρωση του Φύλλου αγώνα με το ματς φυσικά να έχει οριστικά διακοπεί .