Μια νέα αρχή κάνουν οι γυναίκες του ΖΑΟ βόλεϊ αυτή την χρονιά… Με τα λίγα ως πενιχρά μέσα που διαθέτουν κατέβασαν την ομάδα στο Περιφερειακό πρωτάθλημα. Με κόπο με μεράκι αλλά και πολύ αγάπη τα ζακυνθινά κορίτσια προσπαθούν να κρατήσουν και να διατηρήσουν την ιστορία αυτού του Συλλόγου ψηλά.

Με την πολιτεία απούσα και με χρήματα να επιβαρύνουν τα ίδια τα κορίτσια ο ΖΑΟ βόλεϊ άρχισε το νέο αυτό ταξίδι εδώ κοντά στην περιφέρεια. Η Ζακυνθινή ομάδα γνώρισε την ήττα από την Παναχαϊκή ΓΕ με 3-1 σετ. για την 2η αγωνιστική του Περιφερειακού πρωταθλήματος.

Οι νησιώτισσες πήραν το πρώτο σετ με 22-25 αλλά στην συνέχεια δεν έδειξαν την απαιτούμενη αυτοσυγκέντρωση. Έχασαν το 2ο σετ με 25-15. Πάλεψαν στην συνέχεια το 3ο σετ αλλά το έχασαν σχεδόν  στον πόντο με 25-22, όπως και το 4ο με το ίδιο ακριβώς σκορ. Η εμφάνιση της ζακυνθινή ομάδας ήταν καλή, ωστόσο σε κομβικά σημεία και εκεί που έπρεπε τα κορίτσια λύγισαν και έτσι επήλθε η ήττα με 3-1 σετ. Αυτή είναι η 2η ήττα για τον ΖΑΟ καθώς στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί στα Λεχαινά από το Αργοστόλι με 3-2 σετ. Με τη ζακυνθινή ομάδα να είναι η γηπεδούχος.

ΖΑΟ: Παλαιοθοδώρου, Μαρίνου, Κανάρη, Καϊκα, Κολπονδίνου, Πλαρινού, Κολυβά.

Αναπληρωματικές:  Παπαδάτου, Χιώνη και Σπίνου.

Επόμενος αγώνας για την 3η αγωνιστική στο νησί της Ζακύνθου και στο Κλειστό της Παναγούλας με αντίπαλο την Ναύπακτο