Ένας αθλητής στο παγκόσμιο (Δρόσος),  έξι αθλητές στο βαλκανικό,   ένα χρυσό (Σούλης),  τρία ασημένια, ένα χάλκινο και μια 4η θέση ήταν ο απολογισμός του Συλλόγου!

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία της σχολής πολεμικών τεχνών του Απολλοφάνους Φιλόξενος” στο Ολυμπιακό κέντρο πάλης στα Άνω Λιόσια. Την πρώτη ημέρα (Παρασκευή 21/9)  διεξήχθη τον Παγκόσμιο πρωτάθλημα U15 όπου ο Ζαχαρίας Δρόσος ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου και έκανε υπερήφανη μια ολόκληρη χώρα!

Το Σάββατο και Κυριακή (22-23/9) στον ίδιο χώρο πραγματοποιήθηκαν οι Βαλκανικοί αγώνες όπου η Ζακυνθινή σχολή συμμετείχε με 6 αθλητές. Ο Διονύσιος Σούλης (φωτο επάνω) κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, μια σπουδαία εμφάνιση για τον έμπειρο πια αθλητή και φυσικά η Νίκη Πρέσβω (φωτο κάτω) που κατέκτησε το ασημένιο, μια σπουδαία διάκριση για την αθλήτρια που συνεχώς ανεβαίνει ακόμη πιο ψηλά.  Από εκεί και πέρα στην κατηγορία U12 ο Απολλοφάνους συμμετείχε με 4 αθλητές. Ασημένιο μετάλλιο πήραν οι Τσίπηρας Αντώνης και  Στεφανοπούλου Έλενα. Χάλκινο πήρε η Κόκλα Αγγελική. Ενώ η μικρότερη της παρέας η Αυγουστίνου Πυλαρινού Διονυσία ( Σονια) ήρθε Τέταρτη λόγο της απειρίας της.