Άλλη μια νίκη για τα κορίτσια της Δόξας Πηγαδακίων το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Μαχαιράδου. Μια ακόμα νίκη που φέρνει τις Γυναίκες της ζακυνθινής ομάδας ένα ακόμη βήμα πιο κοντά στη Β΄ Εθνική κατηγορία. Οι παίκτριες του Γιάννη Βερτζάγια κέρδισαν άνετα την ομάδα του Πλατανίτι με 4-0 για την 7η αγωνιστική που ήταν και το τέλος του Α΄ γύρου στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής του 4ου ομίλου.   Η Κ. Πήλικα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με ψηλοκρεμαστό σουτ. Αυτο είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Βουτσινά με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της στο 50΄ Στο 70΄ κι πάλι η Βουτσινά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 85΄ η Τουρίκη με ωραίο σουτ  από τα 30 μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα της Δόξας. Έτσι μετά από αυτή τη νίκη οι Γυναίκες της Δόξας Βρίσκονται στην 2η θέση έχοντας 15 βαθμούς.

Γιάννης Βερτζάγιας (προπονητής της Δόξας Πηγαδακίων)

Ως προπονητής  της ομάδας, είμαι ευχαριστημένος από τη σοβαρότητα, τη συγκέντρωση και την αγωνιστικότητα των παικτριών μου. Τελειώνοντας ο πρώτος γύρος τα κορίτσια έχουν φτάσει την ομάδα με 15 βαθμούς στη δεύτερη προνομιούχο θεση. Δεν ήταν αρχικός μας στόχος η άνοδος στη Β εθνική, αλλά αν η ομάδα συνεχίσει τη προσπάθεια της και στον δεύτερο γύρο, με τα ιδια στοιχειά που προανέφερα, μάλλον θα είμαστε στην ευχάριστη θέση να εκπροσωπήσουμε το νησί μας στη Β εθνική κατηγορία.