Μια σπουδαία εμφάνιση έκανε η ΑΓΕΖ στο κλειστό της Παναγούλας. Μια εμφάνιση που συνοδεύτηκε από μια τεράστια νίκη επί της Παναχαϊκής με 70-63. Η Ζακυνθινή ομάδα έδειξε χαρακτήρα και στα 4 δεκάλεπτα άφησε τους φιλοξενούμενους πίσω στο σκορ. Μόνο στην 2η περίοδο οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους πόντους (12-12)… και στην 4η η ΑΓΕΖ έμεινε λίγο πίσω.   Το ημίχρονο βρήκε τους νησιώτες να προηγούνται 29-23. Στην επανάληψη η Ζακυνθινή ομάδα άντεξε στην πίεση και κράτησε και την 3η περίοδο τους Αχαιούς από κάτω (22-20), Στην 4η περίοδο οι παίκτες του Δημήτρη Κοριανίτη διαχειρίστηκαν ψύχραιμα το ματς και έτσι στο τέλος πήραν μια σπουδαία βαθμολογικής σημασίας.  νίκη. Πολύ μεγάλη εμφάνιση από τον Διον.  Θεοδωρίτση που πέτυχε 23 πόντους και τον Κώστα Μάργαρη που πέτυχε 21 πόντους. Πιο πίσω βρέθηκε ο Διον. Μπονίκος μεε 9 πόντους. Από την Παναχαϊκή ο Ζαπανιώτης πέτυχε 14 πόντους

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 12-12, 22-20, 19-20

ΠΟΝΤΟΙ: ΘΕΟΔΩΡΊΤΣΗΣ ΔΙΟΝ.23 (6), ΒΑΡΒΑΡΙΓΟΣ 1, ΠΕΤΤΑΣ 3 (1),ΛΟΥΤΑΣ , ΜΟΥΖΑΚΗΣ

ΚΟΤΣΕΤΑΣ 5, ΚΑΨΑΜΠΕΛΗΣ 3 (1), ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 21, ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 5 (1), ΜΠΟΝΊΚΟΣ 9