Άλλη μια ήττα ήρθε για την ΑΓΕΖ , μια ήττα που ρίχνει ακόμη πιο βαθιά στην βαθμολογία την ζακυνθινή ομάδα. Αυτή την φορά οι νησιώτες το πάλεψαν αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι σε αυτή την εκτός έδρας αναμέτρηση από την δυνατή Αγυιά Πατρών. Η Ζακυνθινή ομάδα πήγε στο ημίχρονο με 38-34 κάτι που δείχνει ότι η διαφορά των τεσσάρων πόντων ήταν πάρα πολύ μικρή.

Από εκεί και πέρα όμως στην τρίτη περίοδο η διαφορά ανέβηκε αρκετά με τους Αχαιούς να ξεφεύγουν με 54-43. Στην 4η περίοδο η Ζακυνθινή ομάδα έκανε ότι ήταν δυνατόν και προσπάθησε να ροκανίσει την διαφορά. Οι γηπεδούχοι όμως δεν λύγισαν και έτσι πανηγύρισαν στο τέλος  τη νίκη με 76-66. Πλήγμα για την ΑΓΕΖ ήταν η απουσία του Χρήστου Κοτσέτα, ο οποίος για σοβαρούς προσωπικούς λόγους δεν μπορούσε να δώσει το παρών, ωστόσο οι υπόλοιποι παίκτες το «πάλεψαν» μέχρι τέλους.

Ο Μπονίκος ήταν πρώτος σκόρερ με 24π., ενώ ο Θεοδωρίτσης με 16π. έδωσε επίσης πολλές λύσεις, όπως και τα υπόλοιπα παιδιά.

Το επόμενο ματς κόντρα στην πολύ ισχυρή και φέτος Παναχαϊκή στις 4 Φλεβάρη, ωστόσο η νίκη είναι επιτακτική ανάγκη για την ΑΓΕΖ.

Δεκάλεπτα: 16-16, 38-34, 54-43, 76-66

ΑΓΕΖ (Κοριανίτης): Μπονίκος 24, Θεοδωρίτσης 16, Μάργαρης Κ. 9, Βαρβαρίγος 10, Πέττας 3, Σταμίρης 1, Γιατράς 3, Λούτας, Μαυρίας, Μάργαρης Ν., Μουζάκης Δ.