Το καλύτερο το φύλαγαν για το τέλος οι γυναίκες της Δόξας Πηγαδακίων! Την Κυριακή το μεσημέρι κάτω από τον καυτό ήλιο στο Δημοτικό Στάδιο του νησιού η Ζακυνθινή ομάδα κέρδισε με 2-1 τους Λύκους Αιγιαλείας. Το ματς ήταν το τελευταίο του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενη ομάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και με ένα γκολ “ποίημα”  από την Παπαδοπούλου μπήκε μπροστά στο σκορ. Η Ζακυνθινή ομάδα όμως στην επανάληψη, ρίσκαρε και έγινε πιο επιθετική. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η ομάδα της Δόξας, αρχικά να ισοφαρίζει με την Βουτσινά σε 1-1 και με την Μάλκοβα 5 λεπτά πριν το τέλος να δίνει τη νίκη στη ομάδα της κάνοντας το τελικό 2-1. Για τη Δόξα Πηγαδακίων αυτή είναι η 3η συνεχόμενη νίκη της και μάλιστα όλες με ανατροπή! Μετά από αυτό το τρίποντο η ομάδα της Δόξας κατέλαβε την 3η θέση στον βαθμολογικό πίνακα με 10 βαθμούς.

Δόξα Πηγαδακίων: (Mπεκίρη Βαλεντίνα (65΄ Γρίβα), Αντιόχου, Μόρφη (60΄ Τουρίκη), Χριστάνα (46΄ Αρβανιτάκη), Μπόκ, Μάλκοβα, Παράσχη, Βουτσινά, Μπεκίρη Ελεονώρα (30΄ Θεοδόση), Δασκαλάκη. Φασκάϊ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΟΞΑΣ ΠΗΓΑΔΑΚΙΩΝ

”Χθες Κυριακή 29/4 η ομάδα μας έδωσε τον τελευταίο αγώνα για την φετινή σεζόν. Η ομάδα μας σε έναν ωραίο και ανοιχτό αγώνα , επικράτησε τις αξιόμαχης ομάδας των Λύκων Αιγιαλείας. Μάλιστα η ομάδα μας έκανε την τρίτη σερί νίκη όντος έδρας επί συνόλου 4 αγώνων, και οι τρεις νίκες με ανατροπή στο σκορ. Μάλλον δεν είναι τυχαίο. Η ομάδα των Λύκων Αιγιαλείας προηγήθηκε με ένα υπέροχο τεχνικό γκολ από την καλύτερη παίχτρια κατά την γνώμη μας φέτος στον 5ο όμιλο , την Αλεξία Παπαδοπούλου. Αυτή η κοπέλα είναι γεννηθείσα του 2000, άρα νεανίδες, καλό θα ήταν να προσεχθεί. Η ομάδα μας, μπήκε δυνατά στον δεύτερο ημίχρονο, και με ωραίες επιθετικές προσπάθειες κυρίως από την Βουτσινά , ισοφάρισε με την Αντιόχου, και επικράτησε με γκολ τις Μάλκοβα στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα.
Θέλουμε με ευκαιρία το κλείσιμο της αγωνιστικής διάρκειας της σεζόν , να ευχαριστήσουμε όλα τα μελή τις ομάδας μας [αθλήτριες–τεχνικό τιμ–γονείς] , τον πρόεδρο τις ΕΠΣ Ζακύνθου, τον πρόεδρο τις επιτροπής στην Ομοσπονδία , τους τοπικούς αθλητικούς συντάκτες αλλά και την ιστοσελίδα woomensports και προσωπικά την κύρια Κυριακίδου και τον κύριο Σχορτσιανίτη.
Τον Δήμαρχο Ζακύνθου, και τον υπεύθυνο Σταδίου.
Επίσης να δώσουμε μπράβο στην πρωταθλήτρια ομάδα του ομίλου μας , Εθνικός Καλαμάτας, όπως και στο πολύ φιλικό συνάδελφο σωματείο των Λύκων Αιγιαλείας, για τα ωραία παιχνίδια που δώσαμε φέτος.
Ευχόμαστε και στα λοιπά σωματεία του ομίλου μας, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων Νίκη Τραγάνου, καλή συνέχεια και καλό καλοκαίρι.
Κλείνοντας, παρόλο που συγκεκριμένος άνθρωπος που τον εμπιστευτήκαμε στο παρελθόν μαζί με συγκεκριμένη κύρια, προσπαθούν συνεχώς να δημιουργήσουν προβλήματα, ευτυχώς για εμάς , από τον Νοέμβριο και μετά επήλθε η κανονικότητα