Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας, ο οποίος κέρδισε με 2-0 στο ματς των «έξι βαθμών» κόντρα στον Τύρναβο.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες και σύμφωνα με την εικόνα που παρουσίασαν η επικράτησή τους ήταν απόλυτα δίκαιη.

Το σκορ άνοιξε στο 26 με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Χιντζίδης, ο οποίος αμέσως μετά το γκολ πήγε στον πάγκο της ομάδας του και σήκωσε μία φανέλα που έγραφε «περαστικά Ντιέγκο Μαρτίνεζ». Πρόκειται για τον παίκτη του Ολυμπιακού Βόλου, ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν. Το γκολ ήταν ίσως και η μοναδική καλή στιγμή του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Αγροτικός Αστέρας ήταν και πάλι το… αφεντικό και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ουσιαστικά «καθάρισαν» το παιχνίδι. Ο Καραμανλής ανέτρεψε τον Ναστέφσκι με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Στεφανίδης εκτέλεσε εύστοχα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιώργος Κούτσης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Καπίας, Ντόϊκιτς, Τσεμπερίδης, Ναστέφσκι (76’ Βελλίνης), Στεφανίδης, Πάτο, Καρακατσάνης (62’ Γεωργιάδης), Καθάριος

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Χαλούλος (46’ Οττα), Λαμπρόπουλος, Γκούρτσας (46’ Αλεξίου), Γεωργίου, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Παληγεώργος, Κυριάκος (67’ Μπιλά).

Πηγή: sportit.gr