Την παραίτησή του υπέβαλλε ο -μέχρι πρότινος- προπονητής της Νίκης Τραγανού, Σπύρος Αντωνόπουλος, λίγα λεπτά μετά τη λήξη του αγώνα, απέναντι στη νεοφώτιστη ομάδα του Παλληνιακού. Η Νίκη κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (2 – 2) από τον αντίπαλο στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, πράγμα το οποίο εκνεύρισε αρκετά τον κο Αντωνόπουλο, αφού επιθυμούσε να πάρει το “τρίποντο”.

Έτσι, οι διοικούντες προχώρησαν στην απόκτηση νέου προπονητή για την συνέχεια του πρωταθλήματος, ο οποίος είναι ο Ηλίας Φωτόπουλος από την Ηλεία. Ο συγκεκριμένος τεχνικός είχε περάσει παλαιότερα από την ηγεσία της Βάρδας, καθώς και την τρέχουσα σεζόν είχε καθίσει στον πάγκο του Αστέρα Αμαλιάδας για ένα μήνα.

Ο κος Αντωνόπουλος δεν έχει αναφερθεί -προς το παρόν- με σχετική του δήλωση στα μέσα μαζικής ενημέρωσης.