Την έδρα της εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο η ΑΓΕΖ και πέτυχε μια σημαντική νίκη επί της Ολυμπιάδας με 83-68. Η Ζακυνθινή ομάδα μπορεί να τα βρήκε σκούρα στα δύο πρώτα δεκάλεπτα, όμως στην επανάληψη πάτησε γκάζι και έτσι έφτασε σε μια σπουδαία νίκη. Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν με δυνατή άμυνα τους νησιώτες πάρα πολύ κοντά. Μάλιστα στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν κιόλας με 10-20. Στην συνέχεια και πάλι η ζακυνθινή ομάδα δεν μπορούσε να βρει ρυθμό με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με 37-37. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι με τον Κώστα Μάργαρη που πέτυχε 25 πόντους και τον Διονύση Μπονίκο με 20 έφτασαν σε μια ένατη νίκη συνεπικουρούμενοι από τους μικρούς της ομάδας (Σούρμπης, Σούλης, Θεοδωρίτσης Β. και Σταμίρης)  που έκαναν σπουδαία εμφάνιση βάζοντας γερές βάσεις για ένα ελπιδοφόρο μέλλον.

Δεκάλεπτα: 19-20, 37-37, 57- 51, 83-68

AΓΕΖ (Κοριανίτης Δ.): Θεοδωρίτσης Δ. 12, Κοτσέτας 11, Μάργαρης Κ. 25 Μπονίκος 20 Μάργαρης Ν. 3, Γιατράς 4, Βαρβαρίγος 8, Πέττας, Λούτας, Σούρμπης, Σούλης, Θεοδωρίτσης Β., Σταμίρης

Γυναικείο: Α.Γ.Ε.Ζ – Δύμη 93-16

Άνετη επικράτηση επί της πολύ νεανικής ομάδας της Δύμης πέτυχε η γυναικεία ομάδα μας. Συγχαρητήρια στην αντίπαλο για την προσπάθεια και την αποστολή στο νησί έστω και με 6 παίχτριες.

Τα δεκάλεπτα: 20-05, 15-03, 29-02, 32-06

Α.Γ.Ε.Ζ. (Μασλάρη): Δαλακιάρη 2, Μαλεβίτη 3(1), Παντελίδου 16, Μουζάκη 4, Ποταμίτη 2, Γαιτανάκη, Μαρούδα 16, Κακολύρη 2, Σκλήβα 4, Κυπριώτη 27, Αγαλιώτη 20.

Δύμη (Αθανασοπούλου): Αθανασοπούλου 11(3), Σίβα 3, Αγγελοπούλου, Ζαγαρέλου 2, Μπενέτση, Αδαμοπούλου

*Η παιδική έχασε με σκορ 66-65 από την ομάδα της Κεφαλλονιάς ΑΣ