Δηλώσεις μετα το τέλος του αγώνα στα Βραχνέικα έκανε ο προπονητής του ΑΟ Τσιλιβή Πέτρος Τσούκλης. Ο βορειοελλαδίτης τεχνικός έμεινε στα λάθη της ομάδας του στο δεκάλεπτο 25-35 που άλλαξαν την ροή του αγώνα.

Αναλυτικά

“Φεύγουμε από το γήπεδο πικραμένοι από το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι η ήττα αυτή ήταν τσάμπα, καθώς πληρώσαμε τα δύο τραγικά λάθη και δώσαμε το δικαίωμα στο αντίπαλο να γυρίσει το ματς. Καταφέραμε και προηγηθήκαμε στο 10΄ και είχαμε τον έλεγχο του ματς, θα μπορούσαμε να πετύχουμε και 2ο γκολ. Δεν το κάναμε και στο δεκάλεπτο 25-35 χάσαμε την αυτοσυγκέντρωση μας. Καναμε λάθη και αυτά τα πληρώσαμε.

Στην επανάληψη πιέσαμε για την ισοφάριση, δεν μπορέσαμε όμως να γίνουμε απειλητικοί και έτσι δεν πήραμε κάτι από αυτό το ματς. Από εδώ και στο εξής κοιτάζουμε το επόμενο ματς στην έδρα μας με τον Ολυμπιακό Ζαχάρως. Αυτό το ματς πρέπει να το κερδίσουμε πάση θυσία για να έχουν καλή ψυχολογία για την δύσκολη συνέχεια.