Oλόκληρο το πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 που διεξάγεται στα γήπεδα της Ρωσίας. Διαβάστε το αγωνιστικό μέρος της διοργάνωσης και δείτε τους ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:


1ος Όμιλος

14/06 (Μόσχα) Ρωσία-Σαουδική Αραβία 5-0
15/06 (Εκατέρινμπουργκ) Αίγυπτος-Ουρουγουάη 0-1
19/06 (Αγία Πετρούπολη) Ρωσία-Αίγυπτος 3-1
20/06( Ροστόφ ον Ντον) Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία 1-0
25/06 (Σαμάρα) Ουρουγουάη-Ρωσία 3-0
25/06 (Βόλγκογκραντ) Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος 2-1

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Ουρουγουάη 9
5-0 3
Ρωσία
6 8-4
3
Σαουδική Αραβία 3 2-7 3
Αίγυπτος 0 2-6 3


2ος Όμιλος

15/06 (Αγία Πετρούπολη) Μαρόκο-Ιράν 0-1
15/06 (Σότσι) Πορτογαλία-Ισπανία 3-3
20/06 (Μόσχα) Πορτογαλία-Μαρόκο 1-0
20/06 (Καζάν) Ιράν-Ισπανία 0-1
25/06 (Σαράνσκ) Ιράν-Πορτογαλία 1-1
25/06 (Καλίνινγκραντ) Ισπανία-Μαρόκο 2-2

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Ισπανία
5 6-5 3
Πορτογαλία
5
5-4
3
Ιράν 4 2-2 3
Μαρόκο 1 2-4 3


3ος Όμιλος
16/06 (Καζάν) Γαλλία-Αυστραλία 2-1
16/06 (Σαράνσκ) Περού-Δανία 0-1
21/06 (Εκατέρινμπουργκ) Γαλλία-Περού 1-0
21/06 (Σαμάρα) Δανία-Αυστραλία 1-1
26/06 (Μόσχα) Δανία-Γαλλία 0-0
26/06 (Σότσι) Αυστραλία-Περού 0-2

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Γαλλία 7 3-1 3
Δανία
5
2-1 3
Περού 3 2-3 3
Αυστραλία 0 2-5 3


4ος Όμιλος
16/06 (Μόσχα) Αργεντινή-Ισλανδία 1-1
16/06 (Καλίνινγκραντ) Κροατία-Νιγηρία 2-0
21/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Αργεντινή-Κροατία 0-3
22/06 (Βόλγκογκραντ) Νιγηρία-Ισλανδία 2-0
26/06 (Αγία Πετρούπολη) Νιγηρία-Αργεντινή 1-2
26/06 (Ροστόφ ον Ντον) Ισλανδία-Κροατία 1-2

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Κροατία 9 7-1 3
Αργεντινή 4 3-5 3
Νιγηρία 3 3-4 3
Ισλανδία 1 2-5 3


5ος Όμιλος
17/06 (Σαμάρα) Κόστα Ρίκα-Σερβία 0-1
17/06 (Ροστόφ ον Ντον) Βραζιλία-Ελβετία 1-1
22/06 (Αγία Πετρούπολη) Βραζιλία-Κόστα Ρίκα 2-0
22/06 (Καλίνινγκραντ) Σερβία-Ελβετία 1-1
27/06 (Μόσχα) Σερβία-Βραζιλία 0-2
27/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Ελβετία-Κόστα Ρίκα 2-2

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Bραζιλία 7 5-1 3
Ελβετία
5 5-4 3
Σερβία 3 2-4 3
Κόστα Ρίκα 1 2-5 3


6ος Όμιλος
17/06 (Μόσχα) Γερμανία-Μεξικό 0-1
18/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Σουηδία-Νότια Κορέα 1-0
23/06 (Σότσι) Γερμανία-Σουηδία
23/06 (Ροστόφ ον Ντον) Νότια Κορέα-Μεξικό 1-2
27/06 (Καζάν) Νότια Κορέα-Γερμανία 2-0
27/06 (Εκατέρινμπουργκ) Μεξικό-Σουηδία 3-0

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Σουηδία 6 5-2 3
Μεξικό 6 3-4 3
Νότια Κορέα 3 3-3 3
Γερμανία 3 2-4 3


7ος Όμιλος
18/06 (Σότσι) Βέλγιο-Παναμάς 3-0
18/06 (Βόλγκογκραντ) Τυνησία-Αγγλία 1-2
23/06 (Μόσχα) Βέλγιο-Τυνησία 5-2
24/06 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Αγγλία-Παναμάς 6-1
28/06 (Καλίνινγκραντ) Αγγλία-Βέλγιο
28/06 (Σαράνσκ) Παναμάς-Τυνησία

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Βέλγιο 6 8-2 2
Αγγλία 6 8-2 2
Τυνησία 0 3-7 2
Παναμάς 0 1-9 2


8ος Όμιλος
19/06 (Μόσχα) Πολωνία-Σενεγάλη 1-2
19/06 (Σαράνσκ) Κολομβία-Ιαπωνία 1-2
24/06 (Εκατέρινμπουργκ) Ιαπωνία-Σενεγάλη 2-2
24/06 (Καζάν) Πολωνία-Κολομβία 0-3
28/06 (Βόλγκογκραντ) Ιαπωνία-Πολωνία 0-1
28/06 (Σαμάρα) Σενεγάλη-Κολομβία 0-1

Βαθμολογία

Ομάδα Βαθμοί  Γκολ  Αγώνες
Κολομβία 6 5-2 3
Ιαπωνία 4 4-4 3
Σενεγάλη 4 4-4 3
Πολωνία 3 2-5 3

 

Φάση των «16»
50. 30/06 (Καζάν) Γαλλία-Αργεντινή
49. 30/06 (Σότσι) Ουρουγουάη-Πορτογαλία
51. 01/07 (Μόσχα) Ισπανία-Ρωσία
52. 01/07 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Κροατία-Δανία
53. 02/07 (Σαμάρα) Βραζιλία-Μεξικό
54. 02/07 (Ροστόφ ον Ντον) 1ος 7ου ομίλου-2ος 8ου ομίλου
55. 03/07 (Αγία Πετρούπολη) Σουηδία-Ελβετία
56. 03/07 (Μόσχα) 1ος 8ου ομίλου-2ος 7ου ομίλου

Προημιτελικοί
57. 06/07 (Νίζνι Νόβγκοροντ) Νικητής 49-Νικητής 50
58. 06/07 (Καζάν) Νικητής 53-Νικητής 54
60. 07/07 (Σαμάρα) Νικητής 55-Νικητής 56
59. 07/07 (Σότσι) Νικητής 51-Νικητής 52

Ημιτελικοί
61. 10/07 (Αγία Πετρούπολη) Νικητής 57-Νικητής 58
62. 11/07 (Μόσχα) Νικητής 59-Νικητής 60

Αγώνας για την τρίτη θέση
63. 14/07 (Αγία Πετρούπολη) Ηττημένος 61-Ηττημένος 62

Τελικός
64. 15/07 (Μόσχα) Νικητής 61-Νικητής 62

Διαβάστε επίσης

Αφήστε μια απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.