Το πάλεψαν, το προσπάθησαν πάρα πολύ για να πάρουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, αλλά… έμειναν από καύσιμα και έτσι πήραν από έναν μόλις βαθμό που φυσικά δεν αρέσει σε κανέναν!  Ο λόγος; για την ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλωμένου και τον Εθνικό Σκουλικάδου στο ματς που έγινε στα ορεινά για την 6η αγωνιστική του σύντομου αυτού πρωταθλήματος!

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ>>>>>>>>>

Το ματς ήταν συναρπαστικό με εκατέρωθεν φάσεις και ανοικτό προς όλα τα προγνωστικά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας σε μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και οι γηπεδούχοι έπαιζαν πολύ προσεχτικά με σαφείς ανασταλτικές οδηγίες. Το ημίχρονο τελείωσε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με 0-0 .

Το σκορ άνοιξε για τα “λιοντάρια” ο νεαρός Σπύρος Ζώντος ο οποίος σε μια βαθιά παλιά κατέβασε ωραία την μπάλα και με 2η προσπάθεια πλάσαρε υποδειγματικά κάνοντας το 1-0 στο 55΄ για την ομάδα του. Η απάντηση του Εθνικού ‘ήρθε στο 65΄ με τον Ανδρέα Πλέσσα ο οποίος έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν το ματς αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι αυτό το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Ο εθνικός Σκουλικάδου είχε και 2 δοκάρια, ένα σε κάθε ημίχρονο.

Σίγουρα αυτό το αποτέλεσμα δεν ικανοποιεί καμιά από τις δύο ομάδες καθώς και οι δύο ήθελαν τους 3 βαθμούς για να μπορέσουν να μπουν στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος. Πάντως αξίζει να σημειώσουμε την προσπάθεια που κάνει φέτος η ομάδα της ΑΕ Αγίου Λέοντα που έχει αρκετούς νεαρούς στην σύνθεση της και μάλιστα παιδιά από το χωριό. Αξίζει να προσεχθεί σε πρώτη φάση ο νεαρός Σπ. Ζώντος ο οποίος έχει φοβερή εξέλιξη.