Ολοκληρώθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης τα δύο παιχνίδια για την Β΄ φάση του Κυπέλλου Ζακύνθου…

Συγκεκριμένα στο γήπεδο των Αμπελοκήπων υπό καταρρακτώδη βροχή  το Τσιλιβή κέρδισε την αξιόμαχη ομάδα του Καλαμακίου με 3-1 με τα γκολ των: Μπιρμπίλη, Κλάδη, Άγγελου και Μάριου Μαρούδα. Για το Καλαμάκι είχε μειώσει σε 1-2 ο Καποδίστριας με ωραία κεφαλιά.

2

Στο γήπεδο του Αγγερικού σε άσχημες καιρικές συνθήκες η ΑΕ Αγίου Λέοντα πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση αφού επικράτησε του Αλικανά με 5-2. Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ του Π. Βυθούλκα, Ζώντου, Μαρίνου και Σαρ. Μπάστα. Στην επανάληψη ο νεαρός Κάτσης έκανε το 5-0 για να μειώσουν οι γηπεδούχοι στο τέλος σε 5-2