Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της Κυριακής για την 1η ααγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ζακύνθου. Στα ορεινά ο ΑΟ Κατασταρίου ηταν το “αφεντικό” της αναμέτρησης καθώς επικράτησε της ΑΕ Αγίου Λέοντα/ Κοιλιωμένου με 5-0!  Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους και πήραν μια δίκαιη νίκη και μάλιστα με ένα εμφαντικό σκορ! Ο ΑΟΚ προηγήθηκε με πέναλτι του Πίσκοπου, στην συνέχεια Μούστα, Χριστοδουλόπουλος και Λίβος ανέβασαν στον δείκτη του σκορ στο 2-0, 3-0 και 4-0 αντίστοιχα, για να έρθει και πάλι ο Πίσκοπος και να κάνει το τελικό 5-0.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΛΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ

Στο Μαχαιράδο,  ο Αστέρας δεν θα κατάφερε και γνώρισε την ήττα από την ομάδα του ΑΣ Ρόίδου με 4-2. Η ομάδα του Θοδωρή Παραστατίδη άνοιξε στο σκορ νωρίς με τον Αλέξη Κομιώτη με 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το ματς έγινε καλύτερο με τον Αστέρα να βάζει δύσκολα στους φιλοξενούμενους. ΟΑλέξης Τσουκαλάς έφερε το ματς στα ίσια σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι όμως βρήκαν τρόπο να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ πετυχαίνοντας 3 τέρματα. Δύο ακόμα για τον Κομιώτη και ένα για τον Φετσάνη. Ο Αστέρας είχε δύο δοκάρια με Καλαμαρά και Τσουκαλά. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Μπάχος.

Επίσης ο ΑΟ Λεβάντε πήρε τρίποντο με 3-0 άνευ αγώνα αφού έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα ο Παναρτεμισιακός, ενώ έχει αναβληθεί το ματς του ΑΠΣ Ζάκυνθος με τη Φλόγα Κυψέλης.