Το πάλεψε όσο μπορούσε η Γυναικεία ομάδα της Δόξας Πηγαδακίων απέναντι στο μεγάλο φαβορί την ομάδα του ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Γυναικών της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου . Το πάλεψε, το προσπάθησε για 35 λεπτά περίπου αλλά σε ένα μικρό διάστημα στο τέλος του ημιχρόνου, η κρητική ομάδα ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να πετύχει 4 τέρματα.

Σε αυτό το μικρό διάστημα η ζακυνθινή ομάδα κατέρρευσε και ξέμεινε από δυνάμεις. Το Β΄ μέρος ήταν διαδικαστικού χαραχτήρα. Η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε ακόμα ένα τέρμα και πήρε τη νίκη με 5-0. Ο ΟΦΗ σκόραρε τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο ανοίγοντας το σκορ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ της Ριμπάνσκα στο 34’, ενώ έκανε το 2-0 με το πέναλτι της Χαμαλίδου στο 40’.

Στο 42’ η Χαμαλίδου σκόραρε ξανά, ενώ ένα αυτογκόλ των γηπεδούχων στο 44’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο πρώτο ημίχρονο. Το τελικό 5-0 για τον ΟΦΗ έγραψε η Αραβιάκη στο 77’, και αξίζει να σημειωθεί ότι στο γκολ της τραυματίστηκε στο χέρι και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι λίγο πριν το φινάλε του αγώνα απειλήθηκε σύρραξη καθώς σύμφωνα με την γηπεδούχο ομάδα δεν τηρήθηκε το fair play από την φιλοξενούμενη ομάδα καθώς είχε πέσει στον αγωνιστικό χώρο η Λομποτέση της Δόξας Πηγαδακίων, η ομάδα του ΟΦΗ πέτυχε γκολ αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η τερματοφύλακας της Δόξας να πετάξει την μπάλα πάνω σε αντίπαλη παίκτρια η οποία τραυματίστηκε στην πτώση της στο χέρι και να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα. Με την βοήθεια των ψυχρομοτέρων τα πνεύματα ηρέμησαν.

Στο ημίχρονο του αγώνα η διοίκηση της Δόξας Πηγαδακίων βράβευσε δύο ανθρώπου που έχουν βοηθήσει σημαντικά τον σύλλογο. Τον ξενοδόχο-επιχειρηματία  Γιώργο Τσουρουνάκη και τον πρώην υπεύθυνο αθλητισμού του Δήμου Διονύσιο Μουζάκη (Μποζόνο). Τις βραβεύσεις έκαναν ο Πρόεδρος της Δόξας Παναγιώτης Στράνης και η Γραμματέας Μαρία Βερτζάγια.