Καλό απόγευμα φίλες και φίλοι του ποδοσφαίρου. Θα σας κρατήσουμε συντροφιά και θα σας μεταφέρουμε λεπτό προς λεπτό την σημερινή αναμέτρηση από το γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού μεταξύ του Ηρόδοτου και της Ζακύνθου για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την SL2. Ώρα έναρξης: 18.00

Διαιτητές:  Κάτοικος (Αθηνών), Νταβέλας (Μακεδονίας), Χρήστος Κορώνας (Πειραιά), 4ος: Κουκουράκης (Χανίων).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρόδοτος (Μανώλης Σκύβαλος): Γεωργίου, Χαρίτος, Κοιλιάρας Γ., Κανδηλάκης, Λούσι, Γαρεφαλάκης, Κοιλιάρας Δ, Μυλωνάς, Γκίνη, Κίσσας, Αργκιλέσι.

Ζάκυνθος (Νίκος Μαρίνος): Πατσιογιώργος, Κολεύρης, Τζατζάνας, Κoναγκάγια, Τραγούδας, Κάρδαρης, Καψάκης, Κονδύλης, Κάμερον Στύλλα, Κούνια.

Άρχισε το ματς

3′ Το 0-0 παραμένει με τον Ηρόδοτο να προσπαθεί να βγει μπροστά

Πιέζει ο Ηρόδοτος

Δεν έχει αλλάξει κάτι, το 0-0 παραμένει

6′ ωραίο σουτ του Κονδύλη η μπάλα λίγο άουτ!

0-0 για τις δύο ομάδες

Χλιαρό σουτ του Κοιλιάρα στα χέρια του Πατσογιώργου

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ηρόδοτος, πιέζει τη Ζάκυνθο

Περάσαμε το 1ο δεκάλεπτο

14΄ Δοκάρι για τον Ηρόδοτο! Σουτ του Κοιλιάρα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πατσογιώργου!

18′ το 0-0 παραμένει με τους γηπεδούχους να πιέζουν την ομάδα της Ζακύνθου

Υπάρχει διακοπή ο Τραγούδας είναι στο έδαφος

20′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο με τον Μυλωνά! ‘Έσωσε ο Πατσογιώργος για τη Ζάκυνθο!

Μονόλογος για την Κρητική ομάδα

Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

Αφόρητη ζέστη στη Νέα Αλικαρνασσό

25΄ Το 0-0 παραμένει. Στο ίδιο τέμπο. Ο Ηρόδοτος πιέζει, η Ζάκυνθος αρκείται σε αντεπιθέσεις

28΄ ωραία προσπάθεια για τη Ζάκυνθο σε αντεπίθεση το σουτ του Κοναγκάγια απέκρουσε ο Γεωργίου σε κόρνερ!

30΄ Ωραίο μονοκόμματο σουτ του Μυλωνά η μπαλα άουτ!

31΄ Γκολ για τον Ηρόδοτο ο Μυλωνάς εντελώς ξεμαρκάριστος απέναντι από τον Πατσογιώργο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0

Ο Μυλωνάς έλαβε εξαιρετική μπαλιά από αριστερά από τον Κοιλιάρα, έκανε το κοντρόλ και με πλασέ με το αριστερό πόδι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πατσιογιώργου.

34΄ Το 1-0 παραμένει για τους γηπεδούχους

37‘ Υπάρχει πρόβλημα με τον Πατσογιώργο θα βγει εκτός αγώνα και στην θέση του θα περάσει ο Φιλιάς

39΄ Το 1-0 παραμένει. Οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο του αγώνα

40′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, Γαρυφαλάκης και Μυλωνάς συνδυάστηκαν ωραία με τον τελευταίο να σουτάρει με την μπάλα να περνά λίγο άουτ!

44΄ Μεγάλη απόκρουση του Φιλιά σε σουτ του Μυλωνά. Ο Φιλιάς σώζει την ομάδα του από βέβαιο γκολ!

Κίτρινη κάρτα στον Τραγούδα

45΄ Ωραίο σουτ του Καψάσκη ο Γεώργου απέκρουσε σε κόρνερ

45+2 ο Παναγιωτόπουλος στην θέση του Τραγούδα

Πέφτει στην περιοχή του Ηροδότου ο Κάρδαρης μετά από μαρκάρισμα αμυντικού, οι άνθρωποι της Ζακύνθου ζητούν πέναλτι. Ο διαιτητής από κοντά ζητά να συνεχιστεί το παιχνίδι. Βλέποντας ξανά και ξανά την φάση υπάρχει παράβαση

Τέλος του Α΄΄μέρους ο Ηρόδοτος κερδίζει 1-0

Άρχισε το Β΄ Μέρος

46΄ Αλλαγή για τον Ηρόδοτο ο Καρυωτάκης στην θέση του Κοιλιάρα

48΄ Μεγάλη φάση για τον Ηρόδοτο. Κεφαλιά του Μυλωνά ο Φιλιάς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

49′ Σουτ του Γαρυφαλάκη απέκρουσε και πάλι ο Φιλιάς

53΄ Το 1-0 παραμένει

55΄ Γυριστό σουτ του Λούσι η μπάλα άουτ

Ισορρόπησε η ομάδα της Ζακύνθου

60′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο ο Μυλωνάς από θέση βολής έστειλε την μπάλα άουτ! Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο να κάνει το 2-0

62΄ Ο Γιοβάνης στην θέση του Στύλλα για την ομάδα της Ζακύνθου

65΄ το 1-0 παραμένει

67΄ Ο Ζαφείρης στην θέση του Μυλωνά για τον Ηρόδοτου

68′ Γκολ για τον Ηρόδοτο ο Ζαφείρης με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Φιλιά και κάνει το 2-0

Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Αλέκος Ζαφείρης στέλνει με κοντινή κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα!

Μπήκαμε στο 70΄ το 2-0 για τους γηπεδούχους

72΄ Σουτ του Καψάσκη η μπάλα άουτ

74΄ Σουτ του Ζαφείρη ο Φιλιάς έπεσε και μπλόκαρε την μπάλα

Έχει ανέβει η Ζάκυνθος. Γρήγορος ο ρυθμός και από τις δύο ομάδες

75΄ Δύο αλλαγές για τον Ηρόδοτο. Κίσσας και Γαρεφαλάκης βγαίνουν εκτός Δασκαλάκης και Κασσαπάκης μπαίνουν.

78΄ ο Γεωργίου βγαίνει προ του Καψάσκη και διώχνει την μπάλα

82΄ Το 2-0 παραμένει για τον Ηρόδοτο

86′ Προσπαθεί η Ζάκυνθος αλλά ο Ηρόδοτος κρατά την ροή του αγώνα

89΄ Εχει κριθεί το παιχνίδι με το Ηρόδοτο να κρατά τη νίκη και την άνοδο αν το αλλο ματς τελείώσει 1-0 για την Κηφισιά

90′ Δοκάρι για τον Ηρόδοτο με τον Δασκαλάκη να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Φιλιά