Δεν δυσκολεύτηκαν τα φαβορί στις αναμετρήσεις για την 19η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας παίρνοντας τις νίκες. Το πρωί της Κυριακής το Καλαμάκι αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο κατάφερε να φύγει με την νίκη από την έδρα του Αετού με σκορ 2-7 και πλέον μένει στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τον Απόλλωνα.

Στους υπόλοιπους αγώνες το Βασιλικό τα εύκολα… δύσκολα πήγε να κάνει απέναντι στους ‘’μικρούς’’ του Έσπερου, ωστόσο σοβαρεύτηκε και πήρε την νίκη με σκορ 3-6 μένοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας κυνηγώντας Καλαμάκι και Απόλλωνα. Το μεσημέρι της Κυριακής ο Αίολος έφυγε με το διπλό επικρατώντας του Αλυκανά με σκορ 0-1, ένα αποτέλεσμα που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα καθώς οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκαν.

Η ομάδα του Αίολου Σαρακηνάδου

Ακόμη το Λεβάντε συνέχισε με νίκη καθώς το Κερί δεν αποτέλεσε εμπόδιο για τους γηπεδούχους. Το Λεβάντε ήταν σοβαρό βρέθηκε να νικά με 3-0 στο ημίχρονο και παρότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ κάνοντας το 3-2 κατάφεραν να πάρουν την νίκη με σκορ 5-2. Τέλος να τονίσουμε ότι η αναμέτρηση Απόλλωνας-Δόξα Πηγαδακίων δεν πραγματοποιήθηκε διότι οι φιλοξενούμενοι ομάδα παραιτήθηκε του αγώνα. Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία ολοκληρώνεται την ερχόμενη Τετάρτη με την αναμέτρηση Δόξα Λιθακιάς – Αστέρας Πλάνου.