Μια πολύ σημαντική νίκη-παραμονής σημείωσε ο Αετός Καλιπάδου στο γήπεδο του Αγίου Λέοντα, αφού κέρδισε την ομώνυμη ομάδα με σκορ 2 – 1, εξασφαλίζοντας έτσι και μαθηματικά πλέον την παραμονή του στην κατηγορία.

Η ομάδα του Θοδωρή Δραγώνα προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με σουτ μέσα απ΄ την περιοχή του Ανδρέα Γουσέτη. Πριν λήξει το α΄ ημίχρονο ο Αετός πέτυχε και  δεύτερο γκολ με προβολή του Καποδίστρια. Εν αντιθέσει, η ομάδα του Αγίου Λέοντα κατάφερε να μειώσει με τον Βιάζη στο 65ο λεπτό.  Ωστόσο, αυτό δεν φάνηκε να ικανοποιεί τους γηπεδούχους, αφού δεν κατάφεραν στο τέλος της αναμέτρησης να φύγουν ούτε με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Δημ. Στεριώτης με βοηθούς τους Τρομπούκη και Κωστή.

ΑΓΙΟΣ ΛΕΩΝ/ΚΟΙΛΙΩΜΕΝΟΣ: Νίκος Λιβέρης Μάργαρης Ν., (Λάμπ.), Μαλαφούρης Χαραλ. Λούντζης, Μπάστας Κων., Παπαδάτος, Μπάστας Σαρ., Βιάζης, Ρουσσιάνος, Μαρούδας Μαρ., Μαρούδας Μαρ. (Ιωάν.), Μάργαρης Ν. (Χαραλ.)

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΙΠΑΔΟΥ (Θοδωρής Δραγώνας): Ζέζας, Κουρτσέσης (60′ Βούρτσης Μιχ.), Καπαρέλης Αν. (70′ Καμπιώτης Δ.), Ψάρρης Χ., Καποδίστριας, Καπαρέλης Ευστ., Καπαρέλης Π., Μαρόπουλος Π., Γουσέτης Ανδρ., Γουσέτης Διον., Τσουκαλάς Δ.