Κάθε Κυριακή και καλύτερα για την ομάδα του Αίολου Σαρακηνάδου! Κάθε στιγμή που περνά διαπιστώνεται ότι αυτή η ομάδα έχει μπολιαστεί με μέταλλο νικητή! Αυτην την φορά θύμα της ήταν η ομάδα του ΑΟ Λεβάντε! οι παίκτες του Βασίλη Μυλωνά κατάφεραν να μείνουν όρθιοι απέναντι σε μια ομάδα που είναι από τα φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Με δύο γκολ του Πάνου οι φιλοξενούμενοι πήραν σπουδαία νίκη και έφυγαν με τους τρεις βαθμούς! Ο Αίολος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ όταν σε χέρι του Καστανιώτη ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε πέναλτι. Ο Πάνος από τα 11 βήματα ήταν εύστοχος και έκανε το 0-1 στο 23΄. Στην επανάληψη ο ΑΟ Λέβάντε κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 όταν ο Νταφέ  γύρισε την μπάλα και ο Μποτώνης με αυτογκόλ έστειλε την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Ο Πάνος όμως και πάλι με ευθύβολο σουτ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 2-1. Ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στο 93΄.

Παράπονα από την διαιτησία του κου Πυλαρινού έχει η ομάδα του Αίολου καθώς όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι του Συλλόγου κράτησε πάνω από 10 λεπτά καθυστερήσεις στο παιχνίδι καθώς και ότι εδειξε αρκετές κίτρινες κάρτες.